| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 624 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 622 Gost(iju) Google, Bing
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,655
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 872
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,556
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 644
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,098
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,718
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568
|
|
|
| pecina na jugoistoku |
|
Poslato od: Dalahan - 29-02-2012, 01:24 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (7)
|
 |
Nadam se da cu vam lepo objasniti...Na potoku kamen,na njemu isklesane oci,sa leve strane tri velika kamena,veci,manji,najmanji a u sva tri po 40 rupa isklesano.Odatle na oko 50 m,pecina,a iznad ulaza uklesano srce,ruka,bubreg(s leva na desno)!Nisam ulazio!Jel ima neko nesto za ovo?
|
|
|
| KALE TEPE |
|
Poslato od: vasil - 24-02-2012, 10:26 PM - Forum: Znakovi
- Nema Odgovora
|
 |
dali nekoj znae nesto za ova kale
|
|
|
| 6 krsta |
|
Poslato od: gtarget - 24-02-2012, 09:56 PM - Forum: Znakovi
- Odgovora (15)
|
 |
sta znace ovi krstovi , da li neko ima neki zapis za njih .Nalaze se na vertikalnom kamenu koji se nalazi u slogu,a iznad ovog kamena na oko 2metra na livadi,na horizontalnom kamenu ima uklesan x u krugu .Sta bi ovo moglo da znaci.Pozdrav!
|
|
|
| Tunel ... |
|
Poslato od: mixon.ama - 20-02-2012, 02:42 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu
- Odgovora (23)
|
 |
Hteo bih da pozdravim sve clanove foruma, naravno i da cujete jednu od mojih prica: Krajem oktobra i pocetkom novembra prosle godine, obilazeci moje imanje na selu, koje se inace nalazi na jugoistoku srbije, doziveo jedno veliko iznenadjenje. Naime, nadomak mojih livada postoji neka dolina (neki usek, potok) koji je obrastao hrastovom sumom, ta suma je jednim delom moja i tu negde se nalazi medja sa komsijom, koji ne zivi i retko dolazi u selo. Prosao sam liticom, i ugledao jedan otvor na povrsini zemlje a koji se nalazi ispod jednog oveceg kamena. Otvor je bio sirine oko jednog metra, dubina otvora je bila oko 1,5m, gde na dnu postoji kamen ili materijal koji je pao sa tog otvora. Spustio sam se u rupu i eto iznenadjenja, odmah sa leve strane postoji tunel, okrenuo sam se sa desne strane takodje postoji jojs jedan takav tunel. Izasao sam i otisao kuci. Sutradan sam uzeo uze (konopac, juze,) duzine 40 metara, kvalitetnog materijala (uze koje koriste alpinisti), poveo moju kucu, vezao je i pustio levim tunelom, otisao je svom duzinom kanapa i vratio se. To isto sam ponovio i sa desnim tunelom. Tuneli su sirine oko metar, visine izmedju 1,6 do 1,8 u proseku, dok su zidovi veoma kvalitetno odradjeni mesavinom klesanja i zidanja. Nakon toga otisao sam kuci i zbog posla otisao iz sela. Sada , nakon otopljavanja ovog snega u planu sam da nastavim istrazivanje. U to ime zamolio bih sve clanove, koji imaju neko iskustvo, da mi objasne sta mi je neophodno da ponesem samnom i na koje stvari da obratim paznju. O daljim mojim aktivnostima, bice blagovremeno obavesteni svi clanovi foruma. Unapred zahvalan, mixon.ama
|
|
|
| Vita Kruska |
|
Poslato od: 709 - 20-02-2012, 12:47 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (14)
|
 |
Pozdrav svim clanovima Foruma
Dali neko ima opis ili sta se trazi na mestu zvanom VITA KRUSKA.
Kod mene u blizini ima mesto,uzvisenje koje se zove VITA KRUSKA,koje oznake treba de se traze?
Unapred zahvalan Zaplanjac.Moze bilo koja saradnja ili pomoc.
|
|
|
|