| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 623 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 621 Gost(iju) Google, Bing
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,655
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 872
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,556
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 644
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,098
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,718
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568
|
|
|
| Postupak izrade kućišta za sonde by Petravka |
|
Poslato od: admin - 16-02-2012, 07:52 PM - Forum: Sonde
- Odgovora (12)
|
 |
Pozdrav svima. Malo da se i ja ukljucim u raspravu. Upravo sam napravio jedan slican aparat , fantastican IGSL. Vidim, intresuje vas kako se pravi kuciste sonde. Mogu vam pomoci u par fotografija i par saveta. Meni je bila potrebna sonda dimenzija 27 cm isto kao i za TGSL. Prvo napravite formu toga sto zelite da imate. Moj model je ovakav.
Ispod njega je mali vakum sto koji cete napraviti od iverice za male pare.Sledece sto vam treba je polistiren moze i abs.Pricvrstite je na ram i stavite u predhodno zagrejanu rernu na 275stepeni.
Pratite sta se desava. Brzo ce da vam se opusti ovako.Vadite i stavljate na prethodno pripremljen model i vakum sto.
Ukljucite usisivac, stvara se vakum i oblik vaseg modela.Budite pazljivi , plastika je vruca. Koristite rukavice i imajte pri ruci neki alat da malo doterate ivice ako ima potrebe.
Izvucete formu, skinete isecete
I gotov proizvod treba da izgleda ovako
Ukoliko nemate mogucnost za izradu, u svakom momentu mozete je poruciti od mene.Veliki pozdrav
|
|
|
| A bre braco Makedonci i drugi... |
|
Poslato od: molder - 16-02-2012, 03:52 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (12)
|
 |
Sto si bre braco ne pisuvate vo ovaj razdel,gde vi je pustio admin da si pisuvate? Da sam ja admin svi postovi bi gi obrisao sto gi pisuvate gde nije im mesto... Podaviste ni sicki...sas mesnosta vo Makedonija...Koj od nas ke ide pri Vas mora mnogo pari da ima kao neki mojite drugari sto su potrosili sve sto su imali zbog toliki znaci i mnogo pari zakopani vo MKD.
Vadite gi sa sreca i sa ALAL, ali ve moljam da si zborite vo razdel na koji vi je admion namenio. Ja licno nemam nista sprotiv Vas, cak mislam da je svaki post jako koristan za sve nas, i da je saradnja jako dobra,ali da ovo ne postane makedonski sait i taka nataka...Pozdrav za svite drugari vo Makedonija i ne zamerite...Mislam deka je ova moja poruka dobra za svite koji su aktivni na ovaj sait.Mislim da nisam jedini kiji ovako razmislja i ne bih voleo da me iko shvati pogresno. Naravno pozdrav za sve kolege!
|
|
|
| Vasilovo Ribarica i reka Bregalnica |
|
Poslato od: gold - 15-02-2012, 05:38 PM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (3)
|
 |
Dali nekoj znae
- Po tecenieto e ajduckata vodenica vo dvorot na kamen ima znak golem PISTOLJ I SABLJA.
- Vasilevo vo mesto teleski govedarnik ima kamen koj se vika PARAJLIJA I NA NEGO ZNAK
- s.Ribarica ima cetiri pistolja blizu kladenec.
- Tetovensko CRN VRV Ribarica ima pat za Dusanica na rekata imalo RIMSKI MOST pri rekata na desno na karpa ima tri momi oro igraat zad niv meckar i mecka.
|
|
|
| s.KOCOVO |
|
Poslato od: gold - 15-02-2012, 05:24 PM - Forum: Oglasna tabla
- Nema Odgovora
|
 |
Ako nekoj gi znea mestava da si pomognemo
- Karsi s. Kocovo ima sedam [parastasa] crkve od njih dve su sv.Djordji i sv. Atanas od jednu do drugu ima 50 kor.
- s.Belica na dole vo mesto zvano EL KOPRIO ima beliu kamenja i vodata pominuva preku niv vo blizi ima rimski rudnik.
- Asenovgradsko s. Drenovo nadolu se odi na ajduckata vodenica tamu tece KADZENA DERE na toj dol se naodja Dupkovata vodenica sedmata ajducka vodenica
|
|
|
| ZVANI MESTA |
|
Poslato od: gold - 15-02-2012, 12:52 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (3)
|
 |
moze neko da zna od ovih mesta
--- Palanacko - sultan tepe [palanza ] -- sindzir vodenica -- Radin kladanec
-- s.Baurene
-- Palanka i Trnovo
-- Vracansko Sakovo
-- Reon krusa dupka
-- crno oko kara guzar
-- zvano mesto BABA MARTA
-- PREVALA prevalski rid
-- DEMIR HISAR - BITOLA - CAREVO SELO Manastir Sv.Jovan ZLATOUST carevo selo mesto OSTREC
-- SELO - GRAD - CAREVO SELO od selo na sever ima golem krst 1 x 1 m
|
|
|
| Fisher F5 i Mikron NRG 100 |
|
Poslato od: molder - 14-02-2012, 11:26 PM - Forum: Prodajem
- Odgovora (1)
|
 |
Na prodaju oba uredjaja. Fisher ima standardnu sondu i garanciju do decembra ove godine, a Mikron je nov i nekoriscen,takodje sa standardnom sondom. F5- 420 e, Mikron 300 e.
|
|
|
|