Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 600 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 597 Gost(iju)
Google, Bing, Applebot

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 48
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,649
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 865
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,552
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 642
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,901
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,096
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,715
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,321
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568

 
  Znaci? Priroda?
Poslato od: Skopje996 - 18-06-2026, 03:02 PM - Forum: Znakovi - Nema Odgovora

[Slika: 9Hzw8Yxj]Se raboti za selo vo eden del na Istocna Makedonija.
Gi imam ovie dve sliki,a ima i eden kamen sto mestanite go vikaat stapka od konjot na Krali Marko,ama nemam slika od nego,ne mozev da go najdam.



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  Balajnac, Gradište
Poslato od: Udica - 25-05-2026, 08:59 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Nema Odgovora

Pozdrav, nov sam na forumu ali odavno u hobiju. Interesuje me da li imate neku informaciju za Balajnac i Gradište kod Merošine ? . Imam jedno interesantno mesto ali bih voleo da odem sa nekim ko ima skener čisto da proverimo lokaciju. Veliki pozdrav

Štampaj ovaj članak

  Sajt ne radi
Poslato od: Hatelock - 08-05-2026, 08:09 PM - Forum: Razno - Nema Odgovora

Pozdrav, da li jos neko ima problem sa sajtom kada ukucas neku temu ili rec na polju za pretragu ,i pokusas da otvoris neku od tema koje su pronadjene , ne moze da se otvori i pise "page is not working"  http error 500 ?

Štampaj ovaj članak

  nokta simplex ultra
Poslato od: sumski samotnjak - 15-01-2026, 11:25 PM - Forum: Nokta - Nema Odgovora

Pozdrav. Kao sto sam predhodno napisao nov sam u svemu ovome i pre svega u ovom hobiju vidim avanturu u prirodi i na cistom vazduhu. 
Naravno i ne znam bas nista o ovom hobiju kao ni o detektorima kojih ima na tone ali sam kupio prvi koj je na oglasima izasao malo jeftinije NOKTA SIMPLEX ULTRA .
 Ima li ko sta reci za ovaj detektor iskustva i kvalitet , i kako se pokazao

Štampaj ovaj članak

  otrovno zlato
Poslato od: sumski samotnjak - 15-01-2026, 11:06 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Nema Odgovora

Pozdrav. Nov sam u forumu a i vidim da portal SKRIVENO BLAGO  i nije bas aktivan najvise su to objave od pre 15 i 20 godina ali ajde da pitam mozda i dobijem nekakav odgovor. 
Na mnogim mestima sam procitao da zlato koje je u zatvorenoj posudi  u zemlji dugo vremena skuplja zivu na sebi ili neka druga otrovna jedinjenja koja samim dodirom ili udisanjem usmrte coveka par meseci kasnije i kazu da ne postoji zastita od toga kao sto su maske ili rukavice i kombinezoni. Na forumima sam video da ima ljudi koji znaju kako procistiti i izvaditi takve predmete iz zemlje ali ne zele nista reci o tome iako ne znam razlog tom skrivanju informacija koje mozda nekom zivot znace. 
Mene samo zanima posto se svuda pominje zlato koje je zatvoreno u nekoj posudi , cupu ili slicno da li se te otrovne materije stetne po coveka skupljaju i na zlatu koje je rasuto u zemjli i izlozeno da kazemo spoljnjim uslovima pod zemljom (vlaga ,voda ,blato i ostalo) i nije odavno bilo zatvoreno u posudi isto da  kazemo oksidira kao i ono koje je bilo zatvoreno. 
Takodje me zanima da li se te otrovne materije skupljaju i na drugim vrstama plemenitih metala ili samo na zlatu.
Molio bih da neko ko zna nesto o ovome napise jer ovo sam zapazio da je tema koja mnoge interesuje a moze nekome spasiti zivot.

Štampaj ovaj članak

  Mapa
Poslato od: Kumanovac69 - 14-01-2026, 12:56 AM - Forum: Kako da koristim forum ? - Odgovora (2)

Mapa    

Štampaj ovaj članak

  krst u steni
Poslato od: sumski samotnjak - 13-01-2026, 07:41 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (3)

pozdrav ekipa, nov sam u grupi i jos istrazujem i kako se vrse pretrage i kako se zapocinju nove teme na forumu tako da ako nesto pogresno objavim ispravite me. Imam jedno pitanje a saljem i sliku da mi neko kaze koj se razume u to da li je ovaj krst u steni nastao prirodnim putem ili je isklesan ljudskom rukom nekad u proslosti. Meni licno deluje kao prirodno da je nastao jer sredisnja pukotina je dusta duboka mozda i vise od 15cm ali sam i na raznim forumima vidjao veoma slicne krstove u steni koji su bili stvoreni ljudskom rukom kako tvrde. inace velicina je nekih 20sa 20 cm. hvala i pozdrav
   

Štampaj ovaj članak

  Srecni novogodisnji praznici
Poslato od: admin - 01-01-2026, 01:39 PM - Forum: Razno - Odgovora (1)

Svim članovima srećna nova godina!

[Slika: 1735720346-Srecna-Nova-godina-1200x800.jpg]

Štampaj ovaj članak

  srce pomoc
Poslato od: sasazujka - 02-12-2025, 11:26 PM - Forum: Oglasna tabla - Nema Odgovora

srce uklesano

Štampaj ovaj članak

  Nekoliko Objekta i Znakova
Poslato od: Hajduk Slavo - 09-11-2025, 03:43 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (2)

Postovani Korisnici Foruma

Ja sam nov ovde i kao prvo da se predstavim: Hajduk Slavo iz Rasinskog okruga, 30 godina mladosti. 

Ispod će te videti 3 fotografije. Jedna mi liči na rimski oltar sa stepenicama. Druga mi deluje kao stara velika skulptura ili gradina takodje mozda ulaz. A treća ima uklesan krst, što mi je ili rimski ili Hajdučki. A u treće slike i jedno uklesano udubljenje sa više rupa, što bi moglo po meni da bude ukazatelj za grobnicu.

Sad me zanima vaše mišljenjee Pozz


Prva slika

Druga slika

Treća slika



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Štampaj ovaj članak