Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 582 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 580 Gost(iju)
Bing, Google

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,657
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 872
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,556
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 646
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,099
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,718
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568

 
  Zakljucen-kamen
Poslato od: crnidjordje - 17-04-2012, 01:00 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (4)

Dali-neko-zna-nesto-za-
Zakljucen-Kamen
Careva-Cesma,
Ajducka-Sofra,
Jezov-Kamen
Sedista-
Govedarski-Put
ova-mesta-se-spominju-na-Dragaskim-selima-Zli-Potok-Restelica,
prema-pricanjima-tuda-su-prolazili-turski-karavani-koji-su-isli-prema-Turskoj-preko-Tetova,
Prica-se-da-ispod-zakljucenog-kamena-ima-soba-puna-blaga,

Štampaj ovaj članak

  zdravo
Poslato od: goran98 - 14-04-2012, 08:35 PM - Forum: Znakovi - Nema Odgovora

zdravo do site kolegi ako ima nekoj dokumenti za Zletovsko-Kratovskiot kraj ili dobar aparat so skener neka me iskontaktira bidejki imame mnogu znaci i magacini za koi momentalno nemame resenie pozzz do site

Štampaj ovaj članak

  Novi forum u pokušaju !
Poslato od: admin - 11-04-2012, 05:44 PM - Forum: Razno - Odgovora (29)

Evo novog pokušaja da se iskopira naš forum! Neki su baš uporni u tome, poznata imena ...

http://www.arheo-amateri.rs/forum/


Šta mislite o ovome ima li sličnosti sa ovim forumom?

Štampaj ovaj članak

  Pomos za zmija
Poslato od: nake.1599 - 11-04-2012, 12:00 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (11)

pomos za zmija vo belasica

[Slika: 96eqm9.jpg]

Štampaj ovaj članak

  Pomos za zmija
Poslato od: nake.1599 - 10-04-2012, 11:59 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (6)

pomos za zmija vo belasica



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  Kušlat, Bosna
Poslato od: Infernoslims - 09-04-2012, 06:09 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (5)

Neki možda jesu, mada sumnjam, čuli za planinu/brdo Kušlat u Bosni, kod Zvornika, gdje se ulijeva rijeka Jadar u Drinjaču, Drinjača kasnije u Drinu!
Prije rata, tj. proteklih 500 godina do rata na vrhu stijene koja je kao šiljak bila je džamija. Srušena je u ratu. Prije toga tu je bio stari grad Kušlat.
Eh sad... kad su Turci bili tu, kažu ljudi da je oko Kušlata bila Carina sa dućanima i zlatarama... i tako isto kažu da su isto to zlato svo pokopali oko Kušlata kad su bježali od ugara ili od koga već!
Postoje mnoge legende tj. priče o tome ko je našao zlato... Pričaše za mog djeda da je našo, ali eto umro je ja ga ne pitah. Jedna legenda glasi i da je čovjek našao "kolute voska" (vosak, od svijeće) i da kada ih je istopio oni su bili puni dukata.
Jedne godine sam se penjao na tu stijenu, put traje nekih 20 minuta, šumskim putem, malo širim, sa strana, se mogu vidjeti turski grobovi, i što selo priča "stepenice u dućan" tj. veliki duguljasti kameni blokovi, koji na to i liče... kažu ljudi da su bili tu dućani.
Razmišljam o tome da poslušam te sve legende kako je "Kušlat prepun zlata" i da odem sa jednim momkom u ekspediciju, da trazim znakove i stijene čudnog oblika, jer sam uvjeren nekako da tu mora biti nešto!
Šta bi mi vi rekli, i osnovno pitanje je, dali postoje kod nekog neke mape za Bosnu ?

Jedini znak koji sam ja našao je kamen koji stoji na skroz malom šumskom puteljku.... na tom putu, vidi jedan dio kamena/stijene i na njemu kao da je uklesana kopita konja, tj. potkovica, taj oblik ima... malo je dublja i tu se gotovo uvijek skupi kišnica i on se ne primjeti, i sve se to nalazi na nizbrdici...

Dali ima neko neki savjet objašnjenje za te znakove, i šta bi trebao da uradim. Idem na slijepo, kontam tražiti znakove, i razmišljati onako kako su oni, kad su bježali!


Pozdrav.

Štampaj ovaj članak

  ...
Poslato od: Alboel - 06-04-2012, 08:27 PM - Forum: Znakovi - Nema Odgovora

...d

Štampaj ovaj članak

  baram pomos
Poslato od: DZONS - 06-04-2012, 11:13 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (7)

mecka  so  sinzir zamotana  i meckar donea  na 100 metra ima 3 zeni ednata drzi dete..... i vo blizina naniv  srna so skrsena noga predna leva

Štampaj ovaj članak

  Baram pomos za ova
Poslato od: Nokta - 03-04-2012, 12:52 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (4)

Jas sum od Makedonija pred eden mesec vo edna planina slucajno najdov kamena ploca, koja pretstavuva eden vid na mapa. Na kamenot ima vrezano tri patista koj site tri se spojuvaat i se vo triagolnik. Vo blizina ima stari cesmi i crkva isto taka i tie se vrezani na kamenot. Na eden kraj od vrezanata mapa kade sto se spojuvaat dvata patista ima vrezana tocka vo vid na cvekje. Jas mapata ja prouciv i kade sto e vrezana tockata ima golemi stari dabovi. I den denes patistata crkvata i cesmite postojat i se stari preku 300 godini. Baram sovet i objasnuvanje sto bi mozelo da znaci. Ako moze nekoj da mi objasni neka pise. Za zal ne ja imam slikano. Pozdrav

Štampaj ovaj članak

  Svrlig
Poslato od: APIS - 01-04-2012, 09:23 AM - Forum: Razno - Odgovora (6)

E prijatelji ,kolege culi ste za moj Svrlig i njegova brda i vr zeleni. A neznam custe li da u Timok zivi jedno ripce koje se zove isto Svrlig kako i glavni grad na svi Svrliski ajduci.Malecko al vredno brale  mlogo vredno!Druge ribe po Timok plivaju kako i sve druge ribe po druge reke al ovo malecko ripce ne pliva tako nego mrdka stalno levo pa desno pa natam  naovam i uvek istera kako njemu zgodno.Takvo ime nosi od pamtivek kako i Svrlig a i Svrlizani.E sad pitam se ja dal ono dobi ime po Svrlizani  ili Svrlizani dobise ime po njega?Vredno ono vredni i Svrlizani ama vrdalama i ajduk  su i Svrlizani a i ono ,samo sto ono na glavu nema  crnu subaru Svrlisku kako i moj cukundeda Radojko Trickovic Sojtar  sto i sad stoji pravo i cuva Svrlig i Svrlizani i ovo sunce slobode sto nas sve greje!

Štampaj ovaj članak