Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 510 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 507 Gost(iju)
Google, Bing, Applebot

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,769
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 877
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 657
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,915
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,111
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,751
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,336
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569

 
  Dajte mi savjet
Poslato od: Gora Romanija - 17-01-2013, 07:41 PM - Forum: Komentari i testovi - Odgovora (27)

Posto se ovaj hobi idealno uklapa u moje favorite,imam i imacu mnogo pitanja za vas iskusne u ovome. Naime ja sam mala beba,koja nema pojma o ovome,ali ima zelju da nauci.
E sad. Hocu da kupim metal detektor.
Vidim da je razlika u cjenema velika. Volio bih da mi predlozite neki od modela. Za pocetak,dok nevidim kako i sta nebih se bas uvaljivao par hiljada eura.Razmisljao sam o recimo Treasure Hunter recimo. On mi se cini dobar za mene kao apsolutnog i totalnog pocetnika.
Nebih bjezao ni od necega polovnog,ali da ga neko odavde preporuci.

Hvala

Štampaj ovaj članak

  cupa vo ramka baram resenie
Poslato od: mace-kume - 17-01-2013, 06:25 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (3)

ako nekoj znaj resenie za cupata pozzz



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  sta znaci ovo
Poslato od: neno.mk - 17-01-2013, 01:19 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (5)

Uklesano je u steni.Stena je visoka oko 1.5m i siroka oko 2m. Vrh strele koi je prikazan na slici okrenut je prema zapadu.U blizni se nalazi crkva.



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  cupa vo ramka
Poslato od: mace-kume - 16-01-2013, 11:02 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (10)

ako nekoj znae nesto za ova neka kazi.......pozz......



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Dali neko zna šta je ovo?
Poslato od: rogic73 - 16-01-2013, 06:27 PM - Forum: Ostalo - Odgovora (1)

Pronađeno je na rimskom terenu, zgužvano. Mislim da je od srebra  pošto ima delića koji se sjaje, ali nisam siguran. Deluje mi kao nekakav prsten kada bi se savilo u krug savršeno bi se krajevi uklopili ili je nekakva okrugla minđuša. Dali vredi nešto? Pozdrav!



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Pozdrav svima
Poslato od: Gora Romanija - 16-01-2013, 12:08 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (30)

Naime slucajno naidjoh na ovaj forum. Trazio sam neke informacije o detektorima za metal,pa mi izbaci i ovu stranu.
Nikada se nisam bas nesto zanimao za iskopavanja i potrage za "tovarima blaga",ali ..nikad ne reci nikad.
Zainteresovao sam se za ovo sto radite,ne zbog novca ili nekog ekonomskog boljitka,nego cisto da budem dio istorije.
Ja inace mnogo vremena provodim planinareci,pecajuci po planinama,off road biciklizmom. U jednoj voznji po okolnim brdima,naidjoh neke prastara kamena obiljezja. Posto sam se zainteresovao,poceo sam da s eraspitujem da bih dosao do informacija da se tu nalazi neko prastaro naselje,koje datira negdje od prije nekih 1500 godina. Dalje,sam saznao da se tu nocu desavaju cudne stvari,poput zvukova,mirisa ognjista,zveckanja i slicno.

E sad. Metal detektor sam mislio upotrjebiti da bih potvrdio neke svoje pretpostavke,posto vjerujem da bih tu nasao komade oruzja,strjela i slicnog.O zlatu nisam razmisljao. Niti ne razmisljam,ali bih volio da nadjem nesto,sto tu stoji ko zna koliko dugo i u kojem vremenskom periodu.

Dalje,vidim da ovdje skoro da i nema niko iz Srbskih drzava Bosne i Hrvatske. Sad mi prolaze neke price kroz glavu o nekim bogatstvima,sakrivenim po planinama i dolinama. Prvo sto mi prodje kroz glavu je jedno selo u okolini Prijedora. Tu je nekada bio manastir,ali su pod naletima Turaka na te prostore morali da ga napuste. Prije su ga napustili negdje su sakrili zvono i u zvonu zlato.Koliko neznam,niti sam tada razmisljao o tome.Cisto,nije me zanimalo. Sada valjda kad me drma kriza 40-tih,pa kad sebi nesto dokazujem,zainteresovalo me to iskopavanje.

Dalje,sjetih se i jedne pecine iznad grada Olova,gdje kazu da su sakrili jednu od kruna carice Tereze,koja ima tu i crkvu.

Da,skoro na jednom okolnom lokalitetu lik je nasao kada se led otopio luk i tobolac sa strjelama,veoma dobro ocuvan,koji je star otprilike nekih 1700 godina. Radi se o starom oruzju Vikinga.

Drago mi je sto sam naisao na ovaj forum,a vidim da stvarno ima jako mnogo zanimljivih tema i razgovora.

Štampaj ovaj članak

  od kosaca
Poslato od: kosac - 15-01-2013, 11:49 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (36)

Postovani  forumasi!!!!
Posto sam bolestan i nema ko da mi kuca vise . Dosta negativne energije se siri medju ljudima, pisem moj poslednji  post na forumu i uopste na netu. Pokusao sam nije danisam da razvijem svest tragaca.da razvijem u ljudima ljudske vrline.Da se zajednickim naporima nesto postigne.A sad je ispalo da moje ime nekoliko tipova zloupotrebljavaju , nekoliko njih koji imaju svoje forume rade mutne radnje kako bi naveli vodu na svoj forum i  .....  ….Mislim, [b]cast izuzecima[/b], vecina nijh ne zeli da shvati koliko je ovaj zivot jednostavan ako se zeli  lepo ziveti.Dogovorom se moze mnogo.
Ali da skratim  svi vi ste divni tragaci .Ja sam star i bolestan ….umoran i to previse.
Zelim vam puno srece u daljem radu i traganju.
POZDRAV OD KOSACA

Smile

Štampaj ovaj članak

  sta je ovo ??
Poslato od: car dusan silni - 15-01-2013, 08:06 PM - Forum: Militarija - Odgovora (5)

http://imageshack.us/content_round.php?p...103372.jpg evo jos jedna slikahttp://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img6/208/200120103370.jpg i jos jednahttp://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img855/471/200120103369.jpg

Štampaj ovaj članak

  manastir PALJA
Poslato od: kolelegenda - 15-01-2013, 04:53 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (23)

Vucem korene iz tog kraja a potomak sam hajduk Apostola iz tog kraja koji je bio pobratim hajduk Veljka interesuje me ako neko ima mape iz tog kraja ili orijentire kako ih ja zovem,po meni veoma interesantan kraj pocevsi od sela Klisure U kojoj je bila stara turska kula na 3 sprata koju su srusili  devedeset i neke  i nista nisu pronasli.Nesto bilo sta ako nesto neko zna.

Štampaj ovaj članak

  Arangelov Dol
Poslato od: Jaresnik - 15-01-2013, 11:18 AM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (7)

Arangelov Dol , Kriva Palanka
Ako ima nekoj bilo kakvi informacii neka pise kade se naoga.
Imeto mu e smeneto a informacii za toa  deka ima tri vodenici i rimska riznica imam poveke samo za mestoto e problem.
Ni najstarite zitelei neznaat za koj dol se smeta deka e Arangelov Dol.

Štampaj ovaj članak