Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 496 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 494 Gost(iju)
Bing, Google

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,766
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 875
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,561
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 653
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,913
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,107
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,745
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,333
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569

 
  Mečka sa daire
Poslato od: admin - 05-03-2013, 01:49 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (30)

Šta kažete za znak?



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Casopis Istorija-rimsko zlato
Poslato od: Timakumminus - 05-03-2013, 05:16 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (17)

Citao sam u feb. izdanje Istorije da su u Sirmijum za 6god topljeno preko 2.000tona zlata i sam sebi postavljam pitanje posto se setim Konstantina naseg koliko je moguce da je onda ostalo u srbiju od zlata iz tog doba? posto se jako tesko nalazi tako nesto i ako se nadje ne biva neka velika ostavka? znaci ovako na koja mesta bi rimljani ostavljali svoja blaga ? Meni bar logicno bi bilo duz Via Militaris ili u neke vece gradove poput Naisa ili Singidunuma....nego sta vi mislite gde treba da se trazi rimska ostavka i zasto bas na vase mesto???? da malo ubijemo monotoniju sa Hajducke ostave i turske  Smile mislim nece da skodi Wink
poz ljudi

Štampaj ovaj članak

  AZOT
Poslato od: cveta1970 - 05-03-2013, 12:40 AM - Forum: Znakovi - Odgovora (4)

1.tri prostorii,vo tretata DRVO-BOR,visoko 4 metra,okolu nego kup kamenja i koski.Vo PRVATA i VTORATA PROSTORIJA mnogu znaci (PECATI,ZIVOTNI,TORBI,I DR).      2.BUKVA  Z  i do nea KRST,buzdogan na kamen,golem krst vo ramka,skrovito mesto,i drugi raboti.    3.tn GJAVOLOVA VODENICA,VODOPAD,NEGDE OKOLU 15-16 METRI pagja vo nesto slicno kako kada,dlaboko oklu 50 sm.pozadi vodopadot i kaj sto paga ima nekoj znak,do vodopadot vodi kaldrma i tuka zavrsuva i drugi znaci.Dali nekoj ima resenie za bilo koja od ovie situacii,no Ve molam-seriozni.Pozz

Štampaj ovaj članak

  Mezar (grob) od vezira nekog predpostavljam
Poslato od: dzahwe - 04-03-2013, 08:38 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (11)

Ovo je u starom turskom kroblju. Mislim da je mezar nekog vezira ili vojskovodje...



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Štampaj ovaj članak

  Rupa na obali potoka
Poslato od: Vladolino - 04-03-2013, 08:26 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (3)

Zdravo svima,
kao Dete sam hteo kod nas u Sumadiji se igrati sa Drugarom u Sumi u blizini moje Babe i Dede na Selu. Ima jedan stari Putic preko Livade koji vodi u Sumu, i odmah kada se u Sumu udje protice jedan mali Potocic. U medjuvremenu sam i saznao da je u blizini odmah i izvor. Potocic ima veoma malo Vode, i sa strane na mahovini smo uvek vidjali redovno dazdevnjake. Obale su veoma strme skoro 90°, i visoke oko 2m, sirine oko 60-70cm. Mora se preskociti preko Potoka da bi se dalje islo u Sumu, i kada se okrene prema Potoku tek se ondah vidi u Obali jedna Rupa velicine da moze odrasli Covek da se skupljen sakrije u nju. Misleli smo prvo da je od neke Zivotinje, a li niti ima dlaka u njoj, niti Slame ili Lisca.
Uvek me je kopkalo od cega moze ta rupa biti, a li u medjuvremenu kada pomislim da u nasem kraju je bilo puno Hajduka, pada mi svasta na pamet.
Da  li je ko vidjao slicno, i od cega bi to moglo biti. Naravno da puno prica kruze o Hajducima i Cetnicima koji su u nasem kraju zakopavali svasta, a li nista napismeno ne postoji o tome.
Zahvalan sam u napred za svaku pomoc.

Poz. Vlado



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  potrebni podaci
Poslato od: rendzer - 03-03-2013, 09:23 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (7)

podaci za LIK CARA  i ALKU  ako neko zna nesto o ovome.?

Štampaj ovaj članak

  GORNJACKA KLISURA- Manastir gornjak
Poslato od: rendzer - 03-03-2013, 07:33 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (2)

Ako neko ima nekakve informacije o ovom terenu ,zanimljiv predeo,unapred hvala!

Štampaj ovaj članak

  saka
Poslato od: dole - 03-03-2013, 06:00 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (5)

saka



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  GORNJACKA KLISURA- Manastir gornjak
Poslato od: rendzer - 03-03-2013, 02:39 AM - Forum: Znakovi - Nema Odgovora

Zna li neko sta se desavalo i sta se trazi tamo?imali kakav prepis,mapa,znak??

Štampaj ovaj članak

  PRSTENjE
Poslato od: mors - 02-03-2013, 10:22 PM - Forum: Nakit - Odgovora (3)

[Slika: wi33k.jpg]
[Slika: 15xpq9f.jpg]
[Slika: nco5ep.jpg]
[Slika: 1zp41ax.jpg]
[Slika: wuhrhe.jpg]

Štampaj ovaj članak