Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,121
» Najnoviji član: Sinisa-Sabac
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 418 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 415 Gost(iju)
Bing, Applebot, Google

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 55
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,779
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 878
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 665
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,924
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,117
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,762
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,346
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,572

 
  KAMEN SA 17 KRSTOVA
Poslato od: despot9 - 01-08-2013, 04:58 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (24)

Na ovom kamenu se nalazi 17 krstova što većih što manjih a na tri mesta su krstovi spojeni



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  STOPALO I RUPA PORED
Poslato od: despot9 - 01-08-2013, 04:24 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (20)

Stopalo se nalazi na kamenu koji kao da je presečen. Na levom delu kamena je levo stopalo a na desnom je rupa veličine malo veće šolje za kafu. Napred pravo od kamena sa stopalom i rupom je kamen koji se razlikuje od ostalog kamenja u okolini a napred ulevo je kamen sa rupom na vrhu



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  stari srebreni prsten
Poslato od: markovicb - 01-08-2013, 03:47 PM - Forum: Nakit - Odgovora (9)

dali mi neko moze reci nesto o ovome prstenu njegova starost. vrednost



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Starost Srba
Poslato od: bili - 01-08-2013, 12:32 AM - Forum: Istorija - Nema Odgovora

Na Zapadu i Istoku saznaje se istina o dolasku i naseljavanju Srba do prostora Skandinavije 2. 000 god. pre Hrista sa obala i ravnice Dunava.
Sve je tanja i providnija Becko-Berlinska (Germanska) istorijografija, koja pokusava da sakrije istinu i sebi pripise postojanje tog najmnogobrojnijeg Srbskog naroda :

http://olgalukovic.wetpaint.com/page/Enc...arost+Srba

U Istocnoj Srbiji nastaje rudarenje i proizvodnje bakra  jos od pre 3.000 god.:

http://www.vestinet.rs/najcitanije/u-srb...000-godina

Štampaj ovaj članak

  POBIVENO KAMENJE I RAVNA PLOČA
Poslato od: grotagold - 31-07-2013, 10:55 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (5)

Vidili se ovde nesto sto treba da se vidi sa ostrim i iskusnim okom . Danas pronadjeno. Tri pobivena kamena i sa leve strane ravna sofra (ploca) ili kako li je vec ko zove.
[Slika: mcvwa8.jpg]

Štampaj ovaj članak

  Price i legende u okolini Bora
Poslato od: Lovac na blago - 31-07-2013, 03:17 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (1)

Pozdrav forumasi...Ukoliko znate za neke price i legende o mestima u ovoj okolini pisite..

Štampaj ovaj članak

  Sta je ovo?
Poslato od: Dzedaj - 30-07-2013, 06:31 PM - Forum: Razno - Nema Odgovora

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...permPage=1
Kolege tragaci da li ste upuceni sta implicira ovaj konjic?

Štampaj ovaj članak

  Tragovi predaka
Poslato od: Vudi Alen - 30-07-2013, 11:58 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (11)

Postovani forumasi,

iskreno nisam znao u kojoj tacno rubrici da otvorim ovu temu,pa sam je stavio ovde u legende iako se radi o faktima sto ce se videti iz clanaka koje cu postaviti.Smatram da ce ovako biti preglednija jel ako je stavim van sekcije Zakopano blago u Srbiji male su sanse da neko to i procita.Unapred se izvinjavam zato sto je materijal na Engleskom jeziku ali verujem da ce te uz pomoc google prevodioca i to da resite.

Naime cesto ste diskutovalo da li su nasi preci bili oni iz srednjeg veka ili oni iz osvita novog doba u vreme manifestacije Hrista...bili sposobni da rade u zlatu i srebru na jedan uzvisen nacin i da li su od toga pravili nesto sto i danas prevazilazi nase mogucnosti.....cesto smo o tome pricali i u temama o podzemnim "gradovima".....evo jednog clanka koji govori od do sada nenadmasnom radu u zlatu i srebru uz koriscenje zive na koju sam takodje ukazao u nekim svojim porukama.Tu treba sagledati i price o cudnim oruzju,opremi,zamkama i efektima koje daje zlato pod zemljom:

http://ancient-origins.net/news-history-...-standards

Takodje kada govorimo o podzemnim "gradovima",dugim i kompleksnim tunelima i zapravo putevima i to u vise nivoa pod zemljom,cesto ljudi odbacuju to kao bujnu mastu.Za sada sam primetio da su jedino g.Kosac i g.Branko  jos par pojedinaca potvrdili iz svog iskustva postojanje ovakvih struktura ali su se uzdrzavali da kazu sta su sve zapravo videli da ih ostali verovatno ne shvate pogresno.

Ovde Vam dajem par linkova koji govore i o starim ali i o veoma svezim odkricima u svetu,pritom zelim da Vam ukazem da ce te u tekstu naici na pominjanje naroda kao sto su Frigijci,Etrurci i sl.......treba znati da Frigijci takodje poznati je Fenicani jesu Srpsko pleme Pelazgi koji su starosedeoci Helm-a(Balkana).....a Etrurci koji su u Italiji bili pre "Rimljana" jesu takodje Srpsko pleme Rasani(Rashani) iz Raske.Ovo pisem da bi se imalo na umu kada govorimo o tunelima i "gradovima" kod nas kao ostacima Rima,a nigde nespominjemo Pelazge,Rashane,Tracane i Tribale a svi oni su Srbi.

http://ancient-origins.net/myths-legends...nd-reality


http://ancient-origins.net/myths-legends...ies-part-2

http://www.ancient-origins.net/news-hist...rkey-00540

Dakle pre nego sto nasa otkrica pripisemo Rimu ili nekom drugom smatram da treba da bolje upoznamo nase korene a to ce nam pomoci i da shvatimo nameru sa kojom su nasi preci sve to gradili kao i to kako da resimo razne probleme vezane oko zamki i slicnih stvari.

Takodje necemo se cuditi zasto imamo utisak da smo ovo vec videli u Srbiji pod zemljom kada posetimo u Turskoj nedavno otkrivenu lokaciju Gobekli Tepe...koju su gradili Hetiti sa Dunava(inace Srpsko pleme cije obicaje su do danasnjih dana sacuvali Vlasi) ili recimo Derinkuyu koja je gotovo ista kao i par lokacija pored Pirota.

http://www.ancient-origins.net/ancient-p...rkey-00186

http://www.ancient-origins.net/news-hist...rkey-00534

http://www.ancient-origins.net/news-arch...rkey-00260


http://www.ancient-origins.net/ancient-p...docia-0073


S postovanjem,

Vudi Alen




Štampaj ovaj članak

  Metovnica
Poslato od: Lovac na blago - 30-07-2013, 12:10 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (5)

Ovo mesto je zanimljivo, zato sto je duz celog sela prolazio turski put, nalazi se blizu romuliane, a i nemci su tu vozovima prolazili u II svetskom ratu.. Pa ako je neko cuo neku pricu neka pise.. Pozz  Big Grin

Štampaj ovaj članak

  Metovnica (kod Bora)
Poslato od: Lovac na blago - 29-07-2013, 11:56 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (14)

Ako neko ima neku informaciju neka pise slobodno..  ;D

Štampaj ovaj članak