| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 418 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 415 Gost(iju) Bing, Applebot, Google
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 55
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,779
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 878
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 665
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,924
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,117
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,762
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,346
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,572
|
|
|
| Sta je ovo? |
|
Poslato od: Dzedaj - 30-07-2013, 06:31 PM - Forum: Razno
- Nema Odgovora
|
|
|
| Tragovi predaka |
|
Poslato od: Vudi Alen - 30-07-2013, 11:58 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu
- Odgovora (11)
|
 |
Postovani forumasi,
iskreno nisam znao u kojoj tacno rubrici da otvorim ovu temu,pa sam je stavio ovde u legende iako se radi o faktima sto ce se videti iz clanaka koje cu postaviti.Smatram da ce ovako biti preglednija jel ako je stavim van sekcije Zakopano blago u Srbiji male su sanse da neko to i procita.Unapred se izvinjavam zato sto je materijal na Engleskom jeziku ali verujem da ce te uz pomoc google prevodioca i to da resite.
Naime cesto ste diskutovalo da li su nasi preci bili oni iz srednjeg veka ili oni iz osvita novog doba u vreme manifestacije Hrista...bili sposobni da rade u zlatu i srebru na jedan uzvisen nacin i da li su od toga pravili nesto sto i danas prevazilazi nase mogucnosti.....cesto smo o tome pricali i u temama o podzemnim "gradovima".....evo jednog clanka koji govori od do sada nenadmasnom radu u zlatu i srebru uz koriscenje zive na koju sam takodje ukazao u nekim svojim porukama.Tu treba sagledati i price o cudnim oruzju,opremi,zamkama i efektima koje daje zlato pod zemljom:
http://ancient-origins.net/news-history-...-standards
Takodje kada govorimo o podzemnim "gradovima",dugim i kompleksnim tunelima i zapravo putevima i to u vise nivoa pod zemljom,cesto ljudi odbacuju to kao bujnu mastu.Za sada sam primetio da su jedino g.Kosac i g.Branko jos par pojedinaca potvrdili iz svog iskustva postojanje ovakvih struktura ali su se uzdrzavali da kazu sta su sve zapravo videli da ih ostali verovatno ne shvate pogresno.
Ovde Vam dajem par linkova koji govore i o starim ali i o veoma svezim odkricima u svetu,pritom zelim da Vam ukazem da ce te u tekstu naici na pominjanje naroda kao sto su Frigijci,Etrurci i sl.......treba znati da Frigijci takodje poznati je Fenicani jesu Srpsko pleme Pelazgi koji su starosedeoci Helm-a(Balkana).....a Etrurci koji su u Italiji bili pre "Rimljana" jesu takodje Srpsko pleme Rasani(Rashani) iz Raske.Ovo pisem da bi se imalo na umu kada govorimo o tunelima i "gradovima" kod nas kao ostacima Rima,a nigde nespominjemo Pelazge,Rashane,Tracane i Tribale a svi oni su Srbi.
http://ancient-origins.net/myths-legends...nd-reality
http://ancient-origins.net/myths-legends...ies-part-2
http://www.ancient-origins.net/news-hist...rkey-00540
Dakle pre nego sto nasa otkrica pripisemo Rimu ili nekom drugom smatram da treba da bolje upoznamo nase korene a to ce nam pomoci i da shvatimo nameru sa kojom su nasi preci sve to gradili kao i to kako da resimo razne probleme vezane oko zamki i slicnih stvari.
Takodje necemo se cuditi zasto imamo utisak da smo ovo vec videli u Srbiji pod zemljom kada posetimo u Turskoj nedavno otkrivenu lokaciju Gobekli Tepe...koju su gradili Hetiti sa Dunava(inace Srpsko pleme cije obicaje su do danasnjih dana sacuvali Vlasi) ili recimo Derinkuyu koja je gotovo ista kao i par lokacija pored Pirota.
http://www.ancient-origins.net/ancient-p...rkey-00186
http://www.ancient-origins.net/news-hist...rkey-00534
http://www.ancient-origins.net/news-arch...rkey-00260
http://www.ancient-origins.net/ancient-p...docia-0073
S postovanjem,
Vudi Alen
|
|
|
|