| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 508 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 505 Gost(iju) Google, Applebot, Bing
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,769
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 877
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 657
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,915
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,111
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,751
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,336
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569
|
|
|
| Vodeničarska ladica |
|
Poslato od: BrankoV - 11-02-2016, 11:14 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu
- Odgovora (7)
|
 |
Ispod crno oko kale - trazi gde se sastaju potoci,oni potiču od dva izvora tu je vodenica preko puta vodenica ima stena i isklesana lasica vodeničarska. odatle trazi golemu pećinu za sto brava ovce da stanu u pećinu. Odatle na istok je kale i na ulaz u kale veliki krst................................
|
|
|
| Sokolovica-Biderija- |
|
Poslato od: BrankoV - 11-02-2016, 11:03 PM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (2)
|
 |
Nadji na kamen uklesana bačvena vrata - trazi nad zubni kamen dva pištolja uklesana oni nišane jedan u drugog , tu je pećina, ima dosta znakova kantar od 40 oke,vodenični koš i odatle trazi drugu pećinu na desnu stranu ima znak.... unutra je ima krst i zmija zvečara i u tom reonu ima još zmija troglavke krstevi kučeće štrapke itd....
|
|
|
| zeleni vir- |
|
Poslato od: BrankoV - 11-02-2016, 10:23 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Nema Odgovora
|
 |
Zeleni vir se nalazi blizu manastir tumani on je izmedju Rakove bare i Krivače i Brnjice tu nadji pećinu i udji unutra videćeš iskovanog velikog jelena on nema prednju nogu pećina je iznad zelenog vira a ispod je vodenica i to hajdučka. Od zeleni vir ide voda na vodenicu i iznad vodenicu ima kamen sa dva krsta a ovaj kamen liči na konjanika kao da jaše i zove sekonjski kamen............
|
|
|
| trebam pomoc za OKM |
|
Poslato od: pacov - 10-02-2016, 08:15 PM - Forum: Skeneri, georadari, LRL i ostale stvari
- Nema Odgovora
|
 |
poydrav svima , ja sam novi clan , zakopano blago. imam u posedu OKM Rover C . dali bi neko mogao da mi pojasni sliku na koliko inpulsa treba da skeniram polje 4 sa 4 ili 5 sa 5. hvala unapred
|
|
|
| Kamen zvani LISICA |
|
Poslato od: Matica - 05-02-2016, 11:38 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu
- Odgovora (3)
|
 |
U vreme nasih oceva i dedova kada se zemlja obradjivala rucno i uz pomoc volovskih i konjskih zaprega, u mojim krajevima se takodje tako radilo. Zemlja se orala tz. ralicom, a sitnila izorane brazde drljacom. To je bio jedan drveni ram sa umetnutim metalnim klinovima, e na tu drljacu se stavljao oveci kamen, koga su mestani zvali LISICA. On se setao po selu od njive do njive. Jednog dana u selo je dosao covek iz Turske, gospodin,i kod jednog gazde uz serbe i kafu trazio da kupi taj kamen,sto ovaj i ucinje.Kada je dobio taj kamen uze cetku i poce da riba kamen,posle nekog vremena kada je dobro izribao kamen,izvadi kljuc i otvori kamen koji je bio pun dukata.Sve to lepo spakovao i otisao svojim putem uz veliko zaprepascenje domacina koji mu je prodao taj kamen.
|
|
|
| ZNAKOVI |
|
Poslato od: argonaut - 03-02-2016, 11:52 PM - Forum: Znakovi
- Nema Odgovora
|
 |
Pozdrav postovani kolege,dali neko zna krunu stemovanu na ploci, u planu pise da gleda u Babin zub,ovo je moje prvo pojavljivanje na forumu, drago mi je sto cemo moci da saradjujemo.
|
|
|
|