| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 649 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 646 Gost(iju) Applebot, Bing, Google
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 48
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,649
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 865
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,552
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 642
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,901
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,096
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,714
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,319
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,567
|
|
|
| Tri potkovice na plavoj steni |
|
Poslato od: DzoMarinko - 04-02-2018, 02:32 AM - Forum: Znakovi
- Odgovora (1)
|
 |
Slucajno sam nasao ti potkovice na ogromnoj steni ili kamenu ublizini nema drugih stena i kamenja. Stena je tamno plave boje takvu stenu jos nisam video kao da je tu donesena i spustena. Na njoj su tri potkovice velicine 1 metar i kao da prave trougao jer su unutrasnje strane potkovica jedna uz drugu. Pola stene je u zemlji pola na povrsini u blizini se nalazio carigradski drum. Nisam slikao zanima me vredili cackati tu nesto ili ne. Nisam u ovom poslu pa molim za savet.
|
|
|
| Nokta Fors Relic |
|
Poslato od: daca86 - 03-02-2018, 11:03 AM - Forum: Nokta
- Odgovora (1)
|
 |
Ljudi kupio sam Noktu Fors Relic pre oko 6 meseci radim sa srednjom sondom i ima dosta dobru dubinu .Ima nekoliko fabrickih modova za pretragu di2 di3 dip swt general i cod.Ima displej na kome daje target id npr gvožđe do 20-30 od 30-80 obojeni metali 80-95 srebro aluminjum folije.
Imam dva pitanja prvo samo na di3 radi stabilno bez sumova truckanja dok na bilo koji drugi mod maltene non stop pisti radi nestabilno tek kad se spusti senzitiv na 50 ili manje aparat se smiri ali mislim da tad gubi dosta dubinu
Drugo taj target id bi trebalo da gvožđe pokazuje do 20 a kod mene se desi da metalno kravlje kopito pokaze sa mesanjem 20-50-60 pa ponovo20 ako se id mask podigne onda se eleminise samo manje gvožđe a folije je nemoguce eliminisati dok ako se dosta poveća mask onda gubi gvožđe ali i dosta drugo npr bakar i bronzu.
E sad sto se tice stelovanja izgleda da je potrebno odredjeno iskustvo.
Dali neko zna kako je najbolje nastelovati ovaj aparat
|
|
|
| MOZDA NEKOM ZATREBA |
|
Poslato od: sajrus - 30-01-2018, 03:01 PM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (36)
|
 |
Pozdrav svima.
-Pre nekog vremena sam imao problem oko razbijanja stene i posle malo istazivanja i ekserimenata,uspesno sam resio problem i nastavio da radim dalje.
-na mestima gde ne mozete ili ne smete da koristite dinamit,ovo moze dosta da pomogne.
-FRACT.AG ekspanzivni malter,funskionise na sledeci nacin,prilikom susenja materijala dolazi do stvaranja temprerature (navodno oko 900stepeni) i pritiska od 8000tona,sto dovodi do sirenja rupe i pucanja kamena. Ibusi se rupa u steni,betonu ili armirnom betonu,zamesa se smesa i napuni se rupa i to je to,ostaje da cekate. U normalnim uslovima posle 24-36 srati treba da se pokazu pukotine,kako kaze proizvodjac,i da sa HILT-iem bez problema razbijete vec raspukli kamen. U mom slucaju je trajalo oko 3-4 dana da se pokaze rezultat. Malter je dostupan u kesama od 5kg,ta kolicina se mesa s 1.5L vode. E sad sta je najvaznije,cena ovog materijala je 2.8 eura za 1kg. Paket je 20kg,4 kese,56eura,u slucaju da vam treba INVOICE FAKTURA za granicu onda paket kosta 79eura,i na izlazu iz grcke imate povracaj tog Grckog PDV-a. Kod nas ga nema,cak nema niceg ni slicnog,zato sam morao da idem do SOLUNA (GRACKA). Covek koji prodaje KOSTATAS +3069324xxxxx,ima viber i prica engleski tako da mozete da se sporazumete. Druga destinacija gde moze da se nabavi ova smesa je HRVATSKA, ovlasceni diler je COMITER.HR +385-(0)1-301-xxxx,cena je negde priblizna.
-Vazan podatak: ja sam pravio rupe dubine 80cm.dijametar 35mm u koju staje oko 1kg zamesane smese,u slucaju da pravite rupe vodoravno u steni,tada se koriste ketridzi (kesice duguljaste duzine 22cm,dijametar 28mm.tezina 200g) one se potope u vodu i izvade se posle 2-3 min i nabiju u vodoravnu rupu napravljenu u steni. Ketridzi su 3.8eura za 1kg,paket 20kg.
Ja sam imao nevericu za ovaj materijal jer posle 48 sati nisam video rezultat (koji se pokazao posle 4 dana) jer ima raznih boja (oznaka za temperaturu kojoj je prilagodjen materijal,ima za +5 stepeni,pa za +20... a ima i univerzalni) mislio sam da sam pogresio boju,pa sam kontaktirao fabriku u Italiji da se posavetujem,misleci da prodavac laze d je univerzlan samo d ga proda,oni su rekli da je ok,sto se i pokazalo samo posle par dana,provereno funcionise!
--Kao sto sam reko imao sam nevericu da ce imati rezultata i uporedo sam upotrebio jos jedno sredstvo na drugim rupama,AZOTNA KISELINA KONCENTRAT 100%. E ova kiselina je BEZ KONKURENCIJE! STENU PRETVARA U PESAK,ili ako je mnogo jaka stena onda je dovoljno omekne da sa HILT-iem bez problema se drobi. Koncentrat je tesko dostupan,princip je sledeci,ako vam je cilj da se spustite ravno na dole,pravite HILT-iem otvor nalik lavoru u steni,i sipate kiselinu,posle nekog vremena (u mom slucaju 3sata) kiselina jede stenu i pretvara je u pesak,siri rupu u krug u ide na dole,dok se ne potrosi pravi otvor zavidne velicine. Ako idete stranicno onda rupa mora da ima nagib kako bi se kiselina zadrzala u rupi i odradila svoje. 100 % EFEKAT. Problem je kao sto sam naveo nabavka koncentrata,sve sto je razblazeno nema efekat. CENA koncentrata je 25 eura za 1L. Sa rupom dubine 80cm,dijametar 35mm kolicina kiseline koja vam je potrebna je 650ml,efekat je neverovatan,rasiri se rupa do 20-25cm dijametar i u dubinu ide oko +10cm na onih 80cm koje je burgija napravila,na otvor nalik lavoru treba vam vise kiseline kolicinski,ali pravi bunar fakticki i u sirinu i u dubinu.
OPET DA PONOVIM AKO AZOTNA KISELINA NIJE 100% KONCENTRAT(sto ne mozete da znate dok ne probate,jer svi ovi lopovi sto je prodaju na crno trvde da je 100,a ona prekrstena ko zna koliko puta) nece imati efekat,razblazena moze samo da se koristi za ciscenje WC-a. razblazuje se obicnom vodom koja ne kosta nista,i u poredjenju sa prodajnom cenom,mogu da vam prodaju vodu sa vrlo malo kiseline sa kojom nista necete da uradite(i ovo je podatak iz licnog iskustva).
--KISELINA JE PREJAKA I MERA OPREZA MAKSIMALNA PRILIKOM KORISCENJA JER SU POSLEDICE JAKO,JAKO,JAKO NEPRIJATNE.
----nadam se da sam nekom pomogao ko je imao dilemu kako da resi ovakav problem---
|
|
|
| popravka |
|
Poslato od: marex - 26-01-2018, 01:36 PM - Forum: VLF - Metal detektori
- Odgovora (2)
|
 |
potreban mi je covek koji bi moj detektor popravio, I prepravio. ko se razume u popravku molim da mi se javi na pp
|
|
|
|