Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 511 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 509 Gost(iju)
Google, Bing

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,769
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 876
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,561
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 653
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,913
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,109
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,748
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,333
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569

 
  Dokoni ljudi ili neki znak?
Poslato od: komarac - 03-04-2016, 09:10 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (1)

Ispred znaka je izvor sa procepom (neka pecinica dubine 2m) , ulazio doduse bez masine. Misljenja dobrodosla



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Da Li je ovo zlato?
Poslato od: vlada _ilic - 03-04-2016, 02:49 PM - Forum: Ispiranje zlata i traganje za grumenjem - Odgovora (5)

Ispirano na jednom potoku.. kada stisnem grumencice raspadaju se I ovo crno se odvoji i ostaju listici zlatni.

[Slika: IMG_20160403_WA0000.jpg]

Štampaj ovaj članak

  SMOKOVA DUPKA-jos po nesto o toj temi
Poslato od: srecko - 03-04-2016, 02:11 AM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Odgovora (81)

Mislim da je dosta toga vec receno o ovoj temi. I na ovom forumu sam puno procitao. Kao izvor su korisceni raznorazni opisi i planovi. Uvazene kolege ce se verujem sloziti sa mnom,ako kazem da u svakom opisu ima neke istine,ali da nijedan nije u potpunosti tacan. Ja bar na tacan nisam naisao. Buduci da sam iz tog kraja poreklom od malih nogu sam slusao price... Neki ljudi znaju cak i imena par ljudi koji su ulazili u smokovu dupku. Svi su ubrzo potom umrli i svi pricali istu,vec poznatu pricu o tome sta im se desilo unutra... Meni je bila zanimljiva prica o jednom pokusaju u kome je ucestvovala i tadasnja milicija... Posle neuspeha i smrti coveka koji je usao,kazu da je tadasnji nacelnik sup-a naredio da se taj ulaz zatvori... Kakav god da je mehanizam koji je ubio te ljude,ostale clanove poduhvata je toliko uplasio da niko nije hteo ni po koju cenu da bilo kome kaze lokaciju ulaza kroz koji su pokusali da udju. Pre nekoliko godina sakupila se ekipa ljudi veoma iskusnih u alpinizmu,speleologiji i u jos po necemu... Ekipa spremnih i hrabrih ljudi sa dosta dobrom opremom. Jedan od njih mi je pricao kasnije da su usli,ali da tamo nema nicega. Po njegovom misljenju to je 'drzava odradila'... Sa velikim uvazavanjem prema tim ljudima,ja se ne slazem sa njima. Razlozi su mi sledeci. Nista ne moze da se uradi tako tajno da mestani tog kraja ne saznaju. Pa jos ako se uzme u obzir kolicina zlata koja se,po opisima i planovima tamo nalazi,ne mogu poverovati da je bilo ko uspeo da 'ocisti' smokovu dupku u takvoj tajnosti da niko to ne vidi niti cuje o tome. Takva jedna expedicija,po mom misljenju ne bi mogla proci neopazeno. Prema tome,mislim da legenda o smokovoj dupki produzava da traje Smile

Štampaj ovaj članak

  Uklesano kravlje vime u stijeni .
Poslato od: Paraglajder - 02-04-2016, 09:10 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (6)

Molim za pomoć .Prvo da se izvinem administratorima.Pretražujem sedam dana nemogu da nađem tekst koji je neko nekad napisao.Radi se o uklesanom vimenu u stijeni "tamo gdje kaplje mlijeko iz vimena tamo treba kopati".Našao sam ogromnu stijenu (lepenku),sa prelijepim isklesanim vimenom i svašta ponešto.Radim bez detektora pa bih molio administratore ili nekoga ko zna o čemu se radi da mi pošalju tekst na pp.Iskopao sam ispod vimena metar dubine ispod stijene i ukazala se pečinica prelijepog oblika stepenasto klesana sa špicom kao srce odozgo.Teško za raditi glina i stijene dvije su me zaustavile.Stijenu lepenku  odvajam uporedo sa kopanjem :čuskijom,macolom i glavni alat žmajzlo i čekič ali joj nemogu pera odbit.Ložio sam vatre ali slabo imam vode i za sebe gore.Bitan mi je tekst pa još jednom molim sve vas administratore i veterane u ovom hobiju.

Štampaj ovaj članak

  PITANJE JEDNO
Poslato od: dekisa - 02-04-2016, 09:02 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (1)

Da li neko od kolega zna po opisima koji je od hajduckih vojvoda bio levoruk* i kako se  zvao.
Pozz


*reč (kevoruk) verovatno greškom u kucanju ispisana i postovana zamenjena sa reč levoruk

Administracija

Štampaj ovaj članak

  Nepoznat materijal
Poslato od: vlada _ilic - 02-04-2016, 07:58 PM - Forum: Ispiranje zlata i traganje za grumenjem - Odgovora (1)

Zna li neko sta je ovo?  Nadjeno na Peku. Ispiranjem
[Slika: IMG_20160402_WA0000.jpg]

[Slika: IMG_20160402_WA0001.jpg]

Kamen nije. Lici mi na neku vrstu metala slicno olovu. .

Štampaj ovaj članak

  Zanimljiv znak na oko 1km od puta VIA MILITARIS
Poslato od: srecko - 02-04-2016, 07:39 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (22)

Moj otac je pronasao znak isklesan na steni. Znak je XXVF (kao rimski broj 25 i latinicno slovo F. Iznad prvog X ima isklesana strelica koja pokazuje unazad (prema levo).  Ceo znak je uokviren u vidu pravougaonika. Znak se nalazi na oko 1 km od puta VIA MILITARIS.

Štampaj ovaj članak

  Kornjaca I samar kamen
Poslato od: melu - 02-04-2016, 01:56 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Nema Odgovora

Kamen kao kornjaca gleda u kamen kao samar 500 Metra vozdusno ima nekoj nesto za ova

Štampaj ovaj članak

  Samar kamen I zelka kamen
Poslato od: melu - 02-04-2016, 01:47 PM - Forum: Razgovori i legendi za zakobano bogatsto - Odgovora (3)

Pozdrav priroden golem kamen sto lici na zelka istiot e svrten premA kamen so oblik na samar vozdusno 500 Metri od eden do drug dali mozebi ima nesto za ova

Štampaj ovaj članak

  Aluminijska lopata za ispiranje pronalazaka na pjescanim plazama i u moru
Poslato od: sasivoje - 01-04-2016, 07:48 PM - Forum: Ispiranje zlata i traganje za grumenjem - Nema Odgovora

Postovane kolege.
Moje istrazivanje metal detekterom se uglavnom zasniva po crnogorskim plazama i podmorju. Pretrazujuci mnoge tubove, naisao sam na jedan u kome je precizno objasnjeno kako se pravi lopata za sijanje ili ispiranje u pijesku. Potrudio sam se da vecinu odradim sam. Koristio sam aluminijum debljine 5 mm koji nije bio tako lak za savijanje ali sve je ispalo ok i poslacu Vam slike mog novog alata kao i link sa kojeg sam skinuo sve dimenzije i gdje je sve jako precizno objasnjeno. Rupe su precnika 10 mm, drska 32mm. Kada bi ovu lopatu kupovali preko raznih sajtova, kosta oko 230 dolara....uz malo snalazenja po otpadima i sopstvenim radom, mene je kostala 35 eura koje sam platio za zavarivanje.


https://www.youtube.com/watch?v=tbn8ClGFdhY



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Štampaj ovaj članak