| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 466 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 463 Gost(iju) Google, Bing, Applebot
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,762
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 875
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,561
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 653
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,912
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,107
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,743
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,333
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569
|
|
|
| sonda |
|
Poslato od: tikin - 05-09-2016, 01:36 PM - Forum: Kupujem
- Odgovora (1)
|
 |
treba mi kuciste za sondu 28 duplo D ZA CAESARA KUPIO BI 2 KOM AKO NEKO IMA ILI ZNA KO PRODAJE NEKA JAVI POZZ
|
|
|
| lokacija |
|
Poslato od: nora - 04-09-2016, 09:58 PM - Forum: Zanimljivi linkovi
- Nema Odgovora
|
 |
dajte neku lokaciju u blizini mladenovca
|
|
|
| Podvodna arheologija i Operacija "Dunavski vilenjak" |
|
Poslato od: sserbian raven - 02-09-2016, 07:42 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (1)
|
 |
Poštovani članovi foruma,da li je neko upoznat s lokalitetom potopljene flotile Kriegsmarine kod sela Prahova?U pitanju su brodovi Bramberg,Uskok i dva minopolagača UI110 i UI106.Pomenuti brodovi bili su deo crnomorske flotile,koja se pod borbom povlačila sa Crnog mora tokom Dunava prema Jugoslaviji i krajnje Nemačkoj.Pošto je Rumunija kapitulirala to im je dodatno otežalo položaj,bili su izloženi artiljerijskoj vatri s rumunskih obala i gubili su brodove jedan za drugim.Do Prahova je pristigao mali deo brodova,tu su se ukotvili 1.Septembra 1944. godine i pokušali s dve korvete da se pod borbom probiju kroz Gvozdena vrata i dalje Đerdapsku klisuru ali su se povukli zbog jake artiljerijske vatre s rumunske strane.Admiral Zib,glavnokomandujući flotile odlučuje da potopi preostale brodove i čini to 5.Septembra,pokušavajući da trupovima brodova zagradi na Dunavu prolaz brodovima Crvene armije.Pomenuti brodovi učestvovali su u opreacijama na Crnom moru i dalje,rekama Ukrajine i Rusije.Branberg je bio bolnica,na njemu se nalazilo 1600 teških ranjenika i iz neobjašnjivih razloga,ukoliko je priča istinita,poslati su na dno zajedno s brodom.Ko je zainteresovan za artefakte militarije a možda i nešto više od toga,može tamo da oproba sreću...
|
|
|
| Sta raditi.. |
|
Poslato od: steff1bat - 24-08-2016, 11:52 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu
- Odgovora (36)
|
 |
Pozdrav svima...
Milioni prica,bajki...i kada se nadjete u nekoj situaciji prosto vam se vezu ruke....
Naime po pricama od starih znam za mesto gde "ima" necega hehe pustam ekskurzije po glavi ali nista konkretno ne radim...prosto nisam verovao, skoro odvezem drugaricu kod neke zene da joj resi neke probleme i meni kaze da imam zlato, kaze mi mesto tj opise ga kao iz prica starih sto su mi pricali.
Kockice sam tek kasnije sklopio. I sada..citam po forumima...naravno da nesmes nikoga konkretno da pitas takvo je vreme...pa na ovaj nacin pokusavam da se informisem...i trazim odgovor od ljudi sa iskustvom ne trebaju mi teoretski odgovori...pitanje je prosto hahahha ..sta raditi??? Kako...a ne nadrljati..ta ista zena mi je preporucila coveka koj ce za deo plena da odradi posao kao skida prokletstvo ako ga ima..nije mi ugodno dovesti nekog na svoje jer verovatno nije neka sica kad se tako nude...sta znam sve je moguce pa i toga da ima nesto..
|
|
|
|