| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 518 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 516 Gost(iju) Google, Bing
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,655
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 872
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,556
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 644
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,098
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,718
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568
|
|
|
| Metal detektori i njihove funkcije |
|
Poslato od: Mica - 02-02-2017, 10:48 AM - Forum: Ostali
- Odgovora (9)
|
 |
Evo i ja par reci da kazem o kako ih ja nazivam aparatima za pretragu.Ja sam prvi imao GARET 3 jois pre 30 godina . Sa kim sam nasao na dubini od metar racunajauci pola metra kamena a drugi pola u zemlji . To je bilo celik koji se kove na hladno odnosno sluzio u to vreme pre 200 godina za izradu nozeva,sablja,jatagana kako su mi objasnili u muzeju .Od tada pa do sada znam maltene sve aparate pa i GEO koji sluzi za otkrivanje potonuca kota kod geometara . Namena ima dobru dubinu i kada naidje na cvrsti predmet kao kamen njegova moc tu stane . Moje licno misljenje je da su svi aparati koje mi koristimo napravljeni na model MINO DETEKTORA. Za vojne svrhe.Pre dvadesetak godina sam razgovarao sa covekom iz Bugarske potkovan i to dobro znanjem za ovo sto trazimo .Evo sta on rece ' Sve sto je bilo ostavljeno je i odneto i to od strane velikih .. Ne smem ih nabrajati . Zato najbolje kupi 100 do 200 eura neki mali detektor pa pravac kale, lopata i kopac kopaj i proveravaj jer jos tu se moze naci po koji komad . Tacni prepisi postoje ali su pusteni u promet kada su ispraznjene ostave ' Sada se sluzim jednim malim fiserom i za daljinu imam rucno pravljeni rimski BASTUN a on je sluzio jos rimljanima jer u sebe sadrzi silicijum i metal koji trazis pa i on nije mnogo pouzdan . Zato radite zabavljaj te se zelim vam srecu i dobro je verovati u ono stop radite .ali nemojte brukati tidje jer svako ima pravo na svoju nadau i na kraju samo uzmite pa ima bogatih ljudi koji mogu da kupe i detektor od 100 ili 200 hiljada eura . kad bi jos postojalo ono nase pod znake ,pored znake ima ga u svakoj nasoj glavi. POZDRAV
|
|
|
|