| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 634 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 631 Gost(iju) Bing, Google, Applebot
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 48
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,649
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 865
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,552
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 642
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,902
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,096
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,715
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568
|
|
|
| detector za iznajmuvanje |
|
Poslato od: okitrip - 16-11-2017, 05:32 PM - Forum: Oglasna tabla
- Nema Odgovora
|
 |
mi treba nekoj koj iznajmuva detektor vo Makedonija za region kumanovo
mi treba od od 1 do 3 dekemvri. koj ima neka pise u inbox.
pozdrav
|
|
|
| seriozna oprema |
|
Poslato od: lesa tebra - 16-11-2017, 03:57 PM - Forum: Oglasna tabla
- Nema Odgovora
|
 |
se bara diskretna osoba sto poseduva seriozna oprema za zlato(skener,geo skener,aparatura sto moze da odredi tocna dubina,metraza,ne mi treba detektori) na teritorija na RM. rabota e seriozna,nadoknada se podrazbira.
amteri STOP!
indox za dogovor
|
|
|
| selo |
|
Poslato od: BrankoV - 15-11-2017, 12:40 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (4)
|
 |
dali neko zna dali je postojalo selo VITIN okolina Pirota, Da li je neko cuo za TODOROVA KUCA,,,,,,,
|
|
|
| Makedonija strumicko |
|
Poslato od: MK-Team - 08-11-2017, 08:00 PM - Forum: Znakovi
- Odgovora (4)
|
 |
Znak glava na kuce isklesana na karpa ustata gleda na istocna strana I ustata je otvorena 1cm vo blizina IMA isto znak zmija so 3 krivini resenie IMA li nekoj
|
|
|
| Homolje - Jadar - Stara planina - strane firme rudare kad mi ne umemo |
|
Poslato od: Dell Boza - 07-11-2017, 03:22 AM - Forum: Ispiranje zlata i traganje za grumenjem
- Nema Odgovora
|
 |
Gledajuci koji su postovi naj pregledaniji.... Gde god se pomene pek ili homolje bude 10 puta vise pregleda, kao sto ovde neke iskusnije kolege rekose - nije samo homolje zanimljivo mesto za ispiranje. Ono sto sam ja proucavao je da je bitno prepoznati vrste stena koje recni tok nosi u sebi, i ako ima zanimljivih elemenata u semlpovanim koncentratima vredi i potrositi koji dan na takvim rekama i videti o cemu se radi. Ako se svi uhvatimo istih reka koje su poznate za ispiranje, tj. gde narod ispira vec 100 god. necemo pronaci reke ni potoke gde su koncetrovane vece kolicine nama divnog praha... Na homolju su jos stari vlasi izlazili u prolece posle bujica i odredjivali gde ce koja porodica ispirati... Sa drvenim koritina i ovcijom vunom. U nasoj zemji ima mnogo ogromnih masiva koji nisu istrazivani ili se barem o tome ne pise. Homolje kao deo karpato-balkanoida je jako zanimjivo za istrazivanje, ali i naj zahtevnije jer je jos pri nastanku kontinenta, ( ono sto je bitno za nas), tu doslo do mnogobrojnih ukrstanja i preklapanja razlicitih delova zemljine kore... Po meni mozda i top 10 (u Evropi) naj razlicitijih mesavina razlicitih tipova stena od kojih i velika rezerva kvarca (najpodobnijeg za zlato) koja se na nekim mestima nalazi i kilometar u dubinu... E sad treba malo vise istraziti i dinaride (staro vlasko-rasku niziju) kao nastavak alpa ili centralnu sumadiju... I u takvim masivina postoje magmatski slojevi koji sadrze dosta kvarca i granita. Otkriveno je i veliko nalaziste litijumske rude na dinaridima u okolini loznice-jadar, naravno od strane firme koja ce gobiti prvenstvo nad eksploatisanjem. Potrazite sad ne otlrivena mesta pre nego sto velike strane firme za rudarenje dodju do istih... Kad se sad pogleda to isto homolje... svo je izbuseno, i to od stranih firmi ( kanada, britanija, i ostale) prava za kopanje i ekploatisanje dobijaju bez odbijanja. Kako kaze nasa drzava nemamo mi kadrova, sredstava i ljudi da obavljaju te delatnosti... Prosto mi se zeludac okrene. Pa neka pociste onda stranci prvo zarista, kao sto su nam ameri nisu oteli jug srbije sa ogromnim rudnim bogatstvima, pa onda neka predju na ostala manja rudna bogatstva nek i njih potamane, a mi cemo da blenemo ko svraka na jugovinu zato sto nemamo tehnike... Kao da nam je bitno da sve povadimo u narednih 10 god. A te iste firme sto nas trenutno ciste na 20 ak lokacija i istrazuju na jos 40 lokacija u ostalim zemljama eu nemogu da prismrde jer iza sebe ostavljaju pustos i zagadjeni, ruinirani eko sistem. ..... No pobegosmo mnogo od teme... koristite vasa nalazista, delite ista sa prijateljima i poznanicima, uzivajte u prirodi koliko god mozete. Jer kako je ovo sve krenulo nece jos dugo biti ovakve netaknute prirode u kojoj ce i nasa pokolenja moci da uzivaju kao mi sada...
|
|
|
|