Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 470 korisnika na vezi.
» 1 Član(ova) | 466 Gost(iju)
Applebot, Google, Bing

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 48
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,630
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 864
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,550
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 638
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,897
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,093
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,708
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,314
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,565

 
  Medaljon
Poslato od: Tutankamon - 24-08-2011, 05:23 PM - Forum: Nakit - Odgovora (23)

zna li neko sta je ovo i cije je,koliko vredi?



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  rakov dol
Poslato od: oliver1974 - 23-08-2011, 09:38 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (34)

sv. petar i pavle ..... hajducja glava na steni .

Štampaj ovaj članak

  pop do nego zvono
Poslato od: Vlatko - 23-08-2011, 10:41 AM - Forum: Oglasna tabla - Nema Odgovora

dali nekoj znae nesto inace desnata strana mu e ostetena

Štampaj ovaj članak

  Nesto novo
Poslato od: stefan - 22-08-2011, 10:50 PM - Forum: Zanimljivi linkovi - Odgovora (2)

http://www.facebook.com/groups/159140567458855/

Štampaj ovaj članak

  GARRETT GTI 2500
Poslato od: APIS - 22-08-2011, 08:08 PM - Forum: PI - Odgovora (16)

Zdravo kolege tragaci.Ja se oko struje od kako me je drmala pre dosta godina ne pipam , tada me je i prosla volja da se time bavim . Hteo bih da vas pitam dali ovaj uredjaj (delta puls sniffer )ima neku diskriminaciju[metali nemetali] ili ne. I ako bi hteli da mi uporedite sa Garrett treasurehound [TOS] koji je bolji za rad i koji dublje detektuje. Hvala unapred.

Štampaj ovaj članak

  HAJDUCKA POSLA
Poslato od: mpeca - 21-08-2011, 07:29 PM - Forum: Priče i legende o zakopanom blagu - Nema Odgovora

Zdravo prijatelji .Da bi shvatili hajduke i njihove postupke morate i kakvi ljudi su cinili njiuovu druzinu. Hajducku druzinu nisu sacinjavali borci za slobodu koji su se samo borili protiv osvajaca vec su to bili ljudi spremni da ubiju na razne nacine da bi dosli do blaga koje su Turci pokusavali da odnesu u Tursku. Pre nego su postali hajduci oni su se morali dokazati to jest ispuniti zadatak . Taj zadatak nije bilo uvek ubistvo nekog Turcina u dvoboju vec je to cesto bilo svirepo i ljudskom umu neshvatljivo zlodelo kojem bi hajduk kupio kartu u jednom pravcu na putu bez povratka . Ima primera da je to morala biti i zena a i dete. To je bila kljucna stvar i tajna njihove vernosti i odanosti. Njima je ljudski zivot bio vazan koliko i zivot muve. Od njih su se plasili i Srbi i Turci . Njihovu druzinu su cinili odabrani mestani sela i to iz svih krajeva, zato su se i stalno kretali i pljackali karavane na raznim mestima predhodno dobivsi obavestenje od uhoda u Turskim redovima a i od seljaka.Posto su bili u stalnom pokretu da nebi mogli biti locirani na jednom mestu, oni su opljackano blago ostavljali tamo gde im je bilo najzgodnije.Ako su imali vremena zlato su odnosili u magaze [iskopane rupe dubine od metar ipo pa do cetiri metra] ili u pecine koje su prvo punili zemljom i stenama a zatim su zidali kamenom i malterisali masom koju su pravili od vise sastojaka koje su vezivali krecom koji je jos kipeo dok je nabacivan na kamen. To je cvrsto kao stena a i gledanjem izbliza necete primetiti da to i nije pravi kamen. Ako nisu imali puno vremena , ako je potera bila blizu oni su blago zakopavali plitko tovare su bacali u plitko iskopanu rupu pored neke stene drveta ili pored izvora. Imali su i pare za trosak koje su najcesce bile u blizini kladenaca ili supljih drveta.Neretko su i direktno sa konja ostavljali u rupu u steni iznad izvora .Ako su ostajali u zivotu oni su i ostavili zapis na kozi a desavalo se i da ne pretekne iz te grupe ni jedan te nije bilo ni zapisa. Oni su nalazili i rimske ili latinske magaze i tamo gde su pronasli nacin da udju tu su i ostavljali i svoj plen a potom aktivirali zamke i zatvorili ulaz. Vecina pecina sa zamkama su rimske . Ima ih i u Srbiji i u svim okolnim zemljama gde su se hajduci kretali. To nije bila samo jedna druzina ali se najveca i najbrojnija kretala na velikom prostoru iz kojih poticu i njeni clanovi.
ISKRENO POSTENO I NARAVNO OPUSTENO!!!!!

Štampaj ovaj članak

  Pirat detektori - Bulgaria
Poslato od: admin - 21-08-2011, 01:26 PM - Forum: Pirat - Odgovora (34)

Evo nekoliko jeftinih modela meteldetektora iz bugarske, više o njima možete saznati na

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RsRcek1dFQQ[/youtube]

Štampaj ovaj članak

  Coil Calculator - Namotaj Kalkulator
Poslato od: dr.jare - 21-08-2011, 12:07 PM - Forum: Programi - Odgovora (2)

Jednostavan i dobar program za izracunavanje okruglih sondi. Skinuti ZIP datoteku dole levo. Samo treba da se obrati paznja na ubacivanje podatka poluprecnika - Inner Radius a ne precnika http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=17909

Štampaj ovaj članak

  http://hobidetektori.serbianforum.info/
Poslato od: admin - 21-08-2011, 10:47 AM - Forum: Zanimljivi linkovi - Nema Odgovora

Forum koji se bavi metaldetektorima, samogradnjom i prodajom ...
Forum je u osnivanju trenurno je dosta mali ali red je da mu pružimo podršku svaki početak je težak.


http://hobidetektori.serbianforum.info/

Štampaj ovaj članak

  dva prozora
Poslato od: strelac123 - 20-08-2011, 07:08 AM - Forum: Oglasna tabla - Nema Odgovora

dali neko zna neko nesto o dva prozora u steni koja su pravilnog oblika oko 4 metra ispod vrha a jedno 20 metara od podnozja inace se nalaze na staroj planini nekad ja iznad njih bilo kazu price i grad a sa desne strane na vrhu kao bunar koji je obrusen tu je nesto izvadjeno pre 50 godina

Štampaj ovaj članak