| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 484 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 481 Gost(iju) Bing, Google, Applebot
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 48
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,637
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 864
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,551
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 638
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,898
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,095
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,708
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,315
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,565
|
|
|
| kapavec (kap kajnak) |
|
Poslato od: vasil - 08-10-2011, 05:40 PM - Forum: Znakovi
- Odgovora (1)
|
 |
pestera se vleguva stranicno vnatre ima cinija vo conijata kapke voda od odozgore posle ima iskelsano od cinijata vodata da odi vo korito........
|
|
|
| jedna legenda o blagu |
|
Poslato od: kaevajana - 08-10-2011, 09:08 AM - Forum: Korisne stvari vezane za arheologiju
- Odgovora (26)
|
 |
zdravo, pitanje do iskusnijih clanova foruma.
Ima jedna legenda o zlatu u nekoj muslimanskoj zemlji gde na mestu gde se pretpostavlja da je zlato javlja se bar jednom godisnje jaka svetlost. Pitanje: dali ima makar kakvo logicno objasnjenje za ovu svetlost, povezano sa zlatom? Isto, dali je nekome poznata neka materija, biljka ili sta i da je, koja ispusta miris koji uzrokuje halucinacije? Radi se o radu na scenariju za neku avanturisticku pricu, pa tako da nije vazno da objasnjenje bude tacno, samo da bude logicno. Na mesto gde se blago nalazi, javlja se jaka svetlina i onima koji pridzu tamo desavaju se halucinacije. To treba da se objasni nekim logicnim objasnjenjem.
Ako ima neko ko bi znao logicno objasnjenje, zamolio bih nek pise. Unapred hvala.
|
|
|
| koridor 10 od Vranja do Bujanovca. |
|
Poslato od: APIS - 07-10-2011, 08:47 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (15)
|
 |
Zdravo kolege.Cuo sam da se na koridoru ovih dana radi bez masina sve rucno. Kazu tako ce ici brze a i plase da se cupovi ne ostete Pre toga su bagerom otkopali dva cupa ruseci jedno manje brdo,a posle toga je bager udaljen.ceo teren snimljen , zatim obelezen , obezbedjen a kopanje je u toku.Putari su ponovo aktivni.Pozdrav putarima oni kopaju dok se mi dopisujemo .
|
|
|
| nekolku mesta |
|
Poslato od: kaevajana - 04-10-2011, 09:17 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (6)
|
 |
Znam nekolku mesta kaj so moze da se otide i da se proveri dali ima zlato, ama treba detektor. Jas nemam detektor. Ako ima nekoj so ima detektor neka pise, da se dogovorime. mestata se vo makedonija, ama na razlicni mesta, prilicno daleku edno od drugo. Najdobro e da se ide so dzip.
Prilicno sigurno deka ima nesto na site tri mesta. Ednoto mesto e povrzano so edna vasa tema ovde, izgleda deka motivot se povtara na razlicni mesta vo (bivsa) jugoslavija. Ama ovde e recisi sigurno deka nesto imalo, bidejki mnogu se zboruva za toa od postarite. Samo bez lokator nisto - dzabe sekakvi istragi.
Za drugite dve e prilicno sigurno deka ima, i izvlekuvanjeto uopste ne bi bilo Indijana Dzons akcija, samo e potreben lokator tocno da se locira.
Ako ima nekoj so lokator sto bi sakal da odi da proverime, pisete da se dogovorime.
|
|
|
| zlatni grad |
|
Poslato od: alrauna - 30-09-2011, 11:41 PM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (4)
|
 |
Pozdrav svima,dali neko od vas je nesto cuo ili mozda ima u svojim planovima, zapisima i tsl. nesto o turskom zlatnom gradu?
|
|
|
| Nulovanje sonde |
|
Poslato od: petravka - 29-09-2011, 07:16 PM - Forum: Sonde
- Odgovora (23)
|
 |
Zamolio bih iskusne majstore da mi pojasne kako da sto jednostavnije centriram kaleme i izbacim ferit.
|
|
|
|