| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 426 korisnika na vezi. » 1 Član(ova) | 423 Gost(iju) Bing, Google, Skopje996
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 55
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,775
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 878
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 664
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,922
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,117
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,757
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,344
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,570
|
|
|
| kantar od 72 oke |
|
Poslato od: BrankoV - 12-05-2013, 11:38 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (1)
|
 |
stena je visoka 3 metra od zemlju na metar ipo visinu ima uklesan kantar sa dve kuke kantar je na 72 oke sa desne strane do kijacima krst 10 sa10 kantar mozeš da vidiš na metar ipo razdaljinu,,,,,,,,,,,nemozeš da pridješ ..
|
|
|
| peštera 2 |
|
Poslato od: BrankoV - 12-05-2013, 11:31 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (3)
|
 |
mesto zvano grmade. ima ploča i na nju dve sablje ukrštene,kod ručicu sablje lav.ima još četri ploče na prvoj piše valčan, na drugoj martin, na trećoj stojan ima i četvrtakazite mi šta piše. ima i statua dali neko zna kakva je i na koju planinu se nalazi peštera......
|
|
|
| peštera 3..... |
|
Poslato od: BrankoV - 12-05-2013, 11:26 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (4)
|
 |
ima krst i piše endi hristov 808 god.katatina druga, han-krum-jaše na konja sa kopljem u ruci podignuto. kruna na glavu sa strane konja kuče i lav ima veliki krst sa pismom od tri reda.da li neko zna šta piše,,,,,,,,,,,,--..
|
|
|
| neko je trazio za pirkovac.. |
|
Poslato od: BrankoV - 12-05-2013, 09:23 PM - Forum: Znakovi
- Nema Odgovora
|
 |
do reku ima mečja rupa na levu stranu krst i dva slova uklesana,sablja,kopita konjska tu je samotvorno kalei tu je uklesan turčin jaše magare i drzi pušku i gadja...
|
|
|
| carigradski drum |
|
Poslato od: zivkovic.branimir@yahoo.c - 12-05-2013, 05:14 PM - Forum: Sve o zakopanom blagu, literatura, karte, snimci ...
- Odgovora (67)
|
 |
1. Citiram * BUGARSKI PLAN X-10. Nadji blizanca pa odi na Carevo korito. Deset koraka od korita na severu ima kamen. Ispod kamena ima nevidjena blaga. Pre kopanja mora nekoliko kapi krvi od blizanca da kane, jer je blago prokleto. Kada se prolije krv, zapali svecu, prekadi tamjanom i onda kopaj. Ovako si skinuo prokletstvo sa blaga. Trosi ga koliko istes. *
2. Trazena Cemerikina livada se pozicionira ovako Citiram. * Jedva smo se premorenim konjima uspeli uz kozju stazu na Smrdan. Velika livada na Smrdanu sa sitnom klekom i cemerikom je odisala svezinom i mirnocom okruzena bukovom sumom. Sa zapadne strane su livadu stitile okomite stene. Kroz sveze jutro se u daljini sa smrdanske litice kao na dlanu videla niska kotlina. Martin pridje i stade da gleda svoju cerku. Jova je stao na samu ivicu livade i gledao ispod sebe gde se njegovo selo Sifonija scucurilo i mirno zivelo, daleko od vucjeg zivota sveta u kome zivimo. *
3. Citiram * Odlucismo da odemo na Kunovicu planinu na Smrdan. Jesen je vec ovladala planinom. Krili smo se u onoj Terzijinoj pecini gde je bio isklesao iglu, konac i naprstak. Jova je silazio u Sifoniju i donosio nam hranu. Odlucismo da Martin, Terzija i ja sidjemo do manastira i vidimo sta je sa *
4. Rec je o knjizi *Carigradski drum* koja je nedavno izasla iz stampe, a nasi radoznali hobisti vec cesljaju *bisere* iz sadrzaja. Pisac je Bratislav Petrovic (52), rodjen u Sljivoviku kod Bele Palanke, dugogodisnji radnik MUPa Srbije. Autor je i duhovit, citiram * Jeste li culi za popa
Martina ? Ne. A u kojoj crkvi sluzi ?
|
|
|
| VIDOVNJAŠTVO , PARAPSIHOLOGIJA I TRAGANJE ZA IZGUBLJENIM BLAGOM |
|
Poslato od: grotagold - 11-05-2013, 11:49 PM - Forum: Razno
- Odgovora (57)
|
 |
Evo otvaram novu temu na insistiranje nekolicine dragih kolega a da ostale teme nebi gubile značaj o onome zbog čega su zapravo i bile započete. Nadam se da će se ovde voditi jedna kvantitativna i pre svega kvalitativna rasprava i sva moguća zapažanja i lična iskustva a da pritom nebude u žaru sučeljavanja raznih pogleda na tu tematiku - vređanja , nipodaštavanja i ma kog drugog javnog prozivanja bilo koga .
|
|
|
|