Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 376 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 374 Gost(iju)
Bing, Google

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 47
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,625
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 863
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,549
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 638
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,896
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,092
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,707
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,312
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,565

 
  Srebrnjak neki al neznam sta je u pitanju
Poslato od: dragance - 07-05-2020, 03:06 PM - Forum: Numizmatika - Odgovora (7)

Zdravo drugari moze li mala pomoc oko ovog srebrnjaka.
Neznam o kom se periodu radi niti vrednost.
Ja ga nisam nasao medju keltima ili neznam gde da trazim.
Pozz i hvala na odgovoru.



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  Tri krsta u trpugao vel 30 sm u sredini veliki panj bukve koji je posečen
Poslato od: drvoseca - 22-04-2020, 07:07 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (3)

Imali neko rešenje neka se javi poz

Štampaj ovaj članak

  Hajduk Tota
Poslato od: Ćup - 21-04-2020, 01:01 PM - Forum: Hajduci - Nema Odgovora

Nov dam na forumu pa me zanima da li je neko čuo za hajduk Totu, Pirotski okrug i za Totinu dupku

Štampaj ovaj članak

  Ugradne pločice za razne detektore
Poslato od: djokica - 20-04-2020, 07:13 PM - Forum: Prodajem - Odgovora (7)

Prodajem monogo ispravnih,testiranih pločica za VLF i Pi detektore:
DBP 2010,Barakuda,Polonez,Pirat,Cezar,Magnum,Admiral,Wave,Tgsl i još mnoge druge.
Uz pločice dajem skice i uputstva za izradu sondi.
Izrađujem pločice i po vašoj želji,popravljam i fabričke detektore.
Sva pitanja i informacije preko poruka.

Štampaj ovaj članak

  Васкрс 2020
Poslato od: Timpolok - 19-04-2020, 12:15 PM - Forum: Razno - Nema Odgovora

Свим колегам који празнују у данашњи дан, а у овом опште тешком периоду великих искушења у које нас је Господ заслужно ставио као народ и као човечији род, желим срећан и благословен празник христовог васкрсења уз духовни поклич снаге победе живота над смрћу

Х Р И С ТО С    В О С К Р Е С Е



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Sto mislite za ova priroda ili ?
Poslato od: Zlatarceto1357 - 18-04-2020, 10:50 PM - Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska - Odgovora (2)

Mislejne za toa na kamenot ?



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  Prodajem Cezara 3
Poslato od: l0lz. - 17-04-2020, 04:28 AM - Forum: Prodajem - Nema Odgovora

Prodajem gore navedeni aparat. Kupljen je pre 10 dana, placen 290e i koriscen jednom. Dobio sam Noktu na poklon pre par dana od devojke i prodajem ovaj. Poseduje diskriminaciju i sondu 28. Saljite ponude

Štampaj ovaj članak

  Powerscan2Pro ,sniffer xr 71,pomoc
Poslato od: npetrovic - 16-04-2020, 12:45 PM - Forum: PI - Odgovora (5)

Postovani prijatelji imam problemcic sa detektorom prilikom povezivanja kruzne sonde 50cm potenciometar Power kao da prekida ali samo sa ovom sondom ne budem lenj skinem poklopac i vidim da je jedan otpornik potamneo i da se greje prilkom pojacavanja Power potenciometra radi se otporniku od 1000 oma kako sam video sa slika na netu raspored boja je braon crna crvena zlatna sto se kod mene ne vidi jasno jer je crvena boja potamnela a ovaj otpornik nalazi se odmah sa leve strane osiguraca na ploci.ukoliko power dugme smanjim skroz on se greje i sa tako smanjenim uspem preko ostalih potenciometara da izvucem nekih 80ak cm do metar dubine.
Kada prikopcam sondu 1x1m do grejanja otpornika ne dolazi, sve vreme je hladan a potenciometar power nema predida i seckanja
Izmerio sam otpor i na kruznoj sondi koja brljavi je oko 5 oma a na velikoj 1x1 m je oko 4,5oma, induktivnost nemam nacina da odredim i da li je ona razlog ove situacije ili ne i da li bi trebalo promeniti i otpornik unapred hvala na odgovorima i pomoci



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  znak
Poslato od: perica123 - 16-04-2020, 12:39 PM - Forum: Sve o zakopanom blagu, literatura, karte, snimci ... - Odgovora (2)

moze mala pomoc. na kamenu sam naso uklesano sunce ispod sunca isklesane ljude i ispod njih linije u obliku reke. sta to moze da znaci

Štampaj ovaj članak

  predlog, savet ...
Poslato od: dzindzin16 - 14-04-2020, 06:28 PM - Forum: Kupovina - prodaja metal detektora - Odgovora (3)

Pozdrav ljudi, svima na forumu.Ukratko o meni: imam porodicu, 40-e, zivim da kazem pristojno(ma sta to u Srbiji znacilo), radim i imam redovnu platu(nije neka).Dugo pratim ovu temu na netu, nekad vise, nekad manje.Mislim konkretno na to pronalazenje, raznih vrednih ili manje vrednih stvari iz proslosti, pa i danasnjosti(samorodno zlato).No, da budem konkretan i da ne duzim pricu.Situacija mi je takva, da bih mogao trenutno da platim do 1000€ jedan metal detektor.Prirodu volim, idem, setam, planinarim i to mi nije strano.Pitanje.Moze li se sa aparatom u tom rangu, ulaganje isplatiti?Ne bih bas da bacim novac ali sam svestan toga, da tu trud i upornost(uz neke naravno informacije) daju neki rezultat, mozda.Vredi li uloziti ili ne?Bio sam iskren sta me zanima i hvala unapred na svakom savetu.

Štampaj ovaj članak