Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,121
» Najnoviji član: Sinisa-Sabac
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 418 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 415 Gost(iju)
Google, Bing, Applebot

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 55
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,775
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 878
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 665
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,923
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,117
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,758
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,344
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,572

 
  rimski grad
Poslato od: BrankoV - 31-05-2013, 06:49 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (14)

srušen grad ispod ima dve pećineu gornju pećinu ima po vrtikalu neki prolaz i tu ispadaju kamenje kao da se neko gadja,vani ispod kulu ima dva potoka gde se sastaju i prave reku zove se sastav reka tu je bila vodenica odnela je poplava izmedju  potoka gde se sastaju  imalo tri kruške ostali su panjevi širina 80-100 cm.ispred pećinu ima stozer kamen .a sa druge strane brda ima pećina ulaz je okrugal kao lopta imalo na plafon okrugli kamen sa dva zaglavka koje je drzalo kamen i oboren jei kada je pao na patos otvorio je bunar sa klesano kamenje tako je klesano kao koplja a bunar je dubok 4 - 5 m. na isti reon ima još jedna pećina od ulaza silaziš niz stepenice i tu ima hodnik itim hodnikom dolaze opet stepenice a pravo postoje dve sobe one su prazne kada sidješ ideš 50m a onda se račvaju tuneli jedan levo a jedan desno tunel je sve zidan sa kamenom od početka dalje ko ima i ko sme .......

Štampaj ovaj članak

  TURSKA ČARŠIJA
Poslato od: grotagold - 31-05-2013, 06:18 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (2)

Ima li neko nekakve informacije ili zapise za lokalitet zvani "TURSKA ČARŠIJA"
Nebitna je teritorija već sam naziv takvog lokaliteta a vezano je za Dubrovačke trgovce i bogato napunjene posude vezane izmedju sebe sa bakarnom žicom. Završetak žice se nalazio zakopan u izvoru.

Štampaj ovaj članak

  jelen preskače srnu.....
Poslato od: BrankoV - 31-05-2013, 06:09 PM - Forum: Znakovi - Nema Odgovora

u pećinu ima isklesan jelen u skoku ispod je srna (ili  lane) a preko puta turčin sa obe ruke drzi se za glavu i ima čalmu.............ps.čalma je bila tapa više nema čalmu..imala  je slika uzo je jadan i nije vratio ali biće...ko ima plan neka se javi ovo je trazio neki makedonac pa izvolte,............................... a odatle  ima pećina silaziš niz stepenice ima soba i nasred sobu konopac crn visi debeo je skoro8 - 10 cm. visiskoro 1m. zatim ima stepenice još dve prostorije i u ćošku zec klesan kao zguguren (čučuren)......................ovo je trazio pokojni moša ciganin iz potrkanje........

Štampaj ovaj članak

  cemerikova livada
Poslato od: daniel - 31-05-2013, 09:29 AM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (2)

dali ima nekoj za zelka so skrsena zadna leva noga

Štampaj ovaj članak

  KORISNE KNJIGE
Poslato od: rades - 31-05-2013, 02:55 AM - Forum: Korisne stvari - Odgovora (3)

Pilažem linkove korisnih knjiga koje se mogu citati na netu:
za pocetak
http://www.scribd.com/doc/111232564/alek...i-i-grbovi
Aleksa Ivic: stari srpski pecati i grbovi

Štampaj ovaj članak

  potrebna pomoc,iz kojeg je ovo perioda?
Poslato od: valsorim86 - 31-05-2013, 01:41 AM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (17)

Ako neko zna iz kog perioda su ove kamene ploce? nadjene su na jednoj kosini,preko njih ima 4 sloja zemlje,vidi se da su nekako uklapane ploce,alise nisurasturile i da li zna neko sta bi one uopste mogle da znace? Duboko u zemlji su ukopane i sve ovo je sirine oko 5-6 metara,mada ima jos puno da se radi



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Štampaj ovaj članak

  karavanski putevi i karavani kroz Srbiju
Poslato od: rades - 31-05-2013, 01:01 AM - Forum: Istorija - Nema Odgovora

www.arhivnis.co.rs/cirilica/idelatnost/br%201/cpksaobsrbije.htm
Zanimljiv članak i poučan

Štampaj ovaj članak

  Pitanje
Poslato od: predragjovana - 30-05-2013, 11:21 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (2)

Pozdrav prijatelji zanima me jel zna neko nesto za staru planinu recimo selo paklestica ?  Big Grin

Štampaj ovaj članak

  Krst i stopalo
Poslato od: zlatica - 30-05-2013, 09:53 PM - Forum: Znakovi - Odgovora (8)

Zna li neko nesto o ovome? Krst, tj duzi krak krsta pokazuje na stenu gde je uklesano stopalo.



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Štampaj ovaj članak

  arheologija Srba
Poslato od: bili - 30-05-2013, 07:26 PM - Forum: Antika - Odgovora (2)

Uvek nas je interesovalo sta je bilo pre Nemanjica.
Evo rada arheologa Dr.Djordja Jankovica i njegovih naucnih saznanja o najstarijim tragovima Srba, daleko u proslost, zakljucno sa srednjim vekom :

http://www.rastko.rs/arheologija/djankov...padni.html

Štampaj ovaj članak