| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 418 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 415 Gost(iju) Google, Bing, Applebot
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 55
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,775
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 878
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,562
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 665
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,923
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,117
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,758
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,344
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,572
|
|
|
| rimski grad |
|
Poslato od: BrankoV - 31-05-2013, 06:49 PM - Forum: Znakovi
- Odgovora (14)
|
 |
srušen grad ispod ima dve pećineu gornju pećinu ima po vrtikalu neki prolaz i tu ispadaju kamenje kao da se neko gadja,vani ispod kulu ima dva potoka gde se sastaju i prave reku zove se sastav reka tu je bila vodenica odnela je poplava izmedju potoka gde se sastaju imalo tri kruške ostali su panjevi širina 80-100 cm.ispred pećinu ima stozer kamen .a sa druge strane brda ima pećina ulaz je okrugal kao lopta imalo na plafon okrugli kamen sa dva zaglavka koje je drzalo kamen i oboren jei kada je pao na patos otvorio je bunar sa klesano kamenje tako je klesano kao koplja a bunar je dubok 4 - 5 m. na isti reon ima još jedna pećina od ulaza silaziš niz stepenice i tu ima hodnik itim hodnikom dolaze opet stepenice a pravo postoje dve sobe one su prazne kada sidješ ideš 50m a onda se račvaju tuneli jedan levo a jedan desno tunel je sve zidan sa kamenom od početka dalje ko ima i ko sme .......
|
|
|
| TURSKA ČARŠIJA |
|
Poslato od: grotagold - 31-05-2013, 06:18 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (2)
|
 |
Ima li neko nekakve informacije ili zapise za lokalitet zvani "TURSKA ČARŠIJA"
Nebitna je teritorija već sam naziv takvog lokaliteta a vezano je za Dubrovačke trgovce i bogato napunjene posude vezane izmedju sebe sa bakarnom žicom. Završetak žice se nalazio zakopan u izvoru.
|
|
|
| jelen preskače srnu..... |
|
Poslato od: BrankoV - 31-05-2013, 06:09 PM - Forum: Znakovi
- Nema Odgovora
|
 |
u pećinu ima isklesan jelen u skoku ispod je srna (ili lane) a preko puta turčin sa obe ruke drzi se za glavu i ima čalmu.............ps.čalma je bila tapa više nema čalmu..imala je slika uzo je jadan i nije vratio ali biće...ko ima plan neka se javi ovo je trazio neki makedonac pa izvolte,............................... a odatle ima pećina silaziš niz stepenice ima soba i nasred sobu konopac crn visi debeo je skoro8 - 10 cm. visiskoro 1m. zatim ima stepenice još dve prostorije i u ćošku zec klesan kao zguguren (čučuren)......................ovo je trazio pokojni moša ciganin iz potrkanje........
|
|
|
|