| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 499 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 497 Gost(iju) Bing, Google
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 54
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,769
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 876
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,561
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 653
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,913
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,109
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,747
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,333
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,569
|
|
|
| Zajecar-petao |
|
Poslato od: novak77 - 15-04-2016, 08:58 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti
- Odgovora (111)
|
 |
U okolini Zajecara ima dva kladenca,iz jednog se voda ne pije(mirise na pokvarena jaja),a iz drugog se pije.Kod ovog kladenca sa kog se voda pije,na 10 koraka ima u steni podkapina i u njoj uklesan znak petao sa otvorenim kljunom.Kad podignes glavu gore vidis staro kale.Voda sa kladenca se uliva u recicu koja se malo dalje uliva u reku Timok.Zna li neko ovo mesto?
|
|
|
| Kornjača |
|
Poslato od: Paraglajder - 10-04-2016, 09:20 PM - Forum: Znakovi
- Odgovora (4)
|
 |
Izvinjavam se kolegama što nemogu da postavim slike zbog tehničkih problema.Našao sam u mjestu Knežini ,Srpska,ogroman kamen 2mx1,3 m visine.samac iznad manje ulice na blagom uzvišenju iznad ogromne livade.Nije uglačan ali ima oblik kornjače.Samo jednu nogu ima,desnu i ono što što je jako interesanto je glava koja je super isklesana i štrči od gromade ali i zakrivljena tako da oko gleda u nebo a drugog nema.Oko je više troulasto ili čak četvorougao ,nevidi se dobro jer je vrijeme učinilo svoje.I desna noga i glava su u istom smijeru.U tom pravcu udaljen 2m ima jedan stepenik kameni prekriven zemljom vidi se bočni dio ali mislim da je djelo prirode ,poslije stepenika je odmah put sfaltni širine od 2-3m pa nastavak padine 20m i onda pukla livada.Zna li neko koliko daleko bi trebalo tražiti, i da li bi moglo ispod kamena ili stepenika nešto biti.Nisam išao sa mašinom a nisam je ni imao do juče.Razmišljam da se vratim a nije mi ni blizu .Hvala.
|
|
|
| Kako da napravim sondu 38-50cm za sandbaks |
|
Poslato od: Paraglajder - 10-04-2016, 06:22 PM - Forum: Uputstva, saveti, tutoriali, primeri ...
- Nema Odgovora
|
 |
Kupio sam sandbaksa i imam27 sondu uz njega ali mene interesuje dubina a ne mali predmeti i nočići.Treba mi link za pravljenje sonde.Znam da ide 16m licne o,5.Ali mi trebaju tačne dimenzije cijevi da mi ne zafali žice i kako ću ugurati žicu u cijevi,na kraju kako skopčati za izlaz tj.piklič koji ide u detektor.Ima li neko nekakav link ili neku sliku bar Hvala unaprijed.
|
|
|
|