Dobro došli, Gost
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.

Korisničko ime
  

Lozinka
  





Pretraga Foruma

(Napredna Pretraga)

Statistika Foruma
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011

Puna Statistika

Na vezi Korisnika
Trenutno je 514 korisnika na vezi.
» 0 Član(ova) | 512 Gost(iju)
Bing, Google

Poslednje Teme
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,652
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 866
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,555
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 643
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,096
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,717
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568

 
  Kula u Dugoj Poljani
Poslato od: apismecuzaperecu - 10-05-2017, 10:00 AM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (13)

Da li ima neko neki dokument za kulu u Dugoj Poljani,kula je srusena,imaju samo temelji.Komsija kad je kopao pored te kule zid nalazio je sanduke pune municije i oruzija Smile

Štampaj ovaj članak

  HITNO dali neko ima iskustra sa pirat devil pro 2
Poslato od: Gilegile - 08-05-2017, 10:48 PM - Forum: Pirat - Odgovora (2)

Planiram da kupim pirat devil pro 2 trebaju mi informacije sto pre da se nebi prodao.. Svako nek napise svoje misljenje o tom aparatu (dubina ,diskriminacija ,kako se ponasa na mineralizaciji) itd

Štampaj ovaj članak

  Bela Voda
Poslato od: apismecuzaperecu - 07-05-2017, 09:13 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (4)

Ako neko ima sta za Belu Vodu neka mi se javi.

Štampaj ovaj članak

  Curliceva cesma
Poslato od: TIMOK - 07-05-2017, 07:46 PM - Forum: Oglasna tabla - Nema Odgovora

Dali je neko cuo za Curlicevu cesmu , ako jeste neka malo pogleda detektorom . To je okolina Bora , ja neznam gde je samo sam cuo za cesmu i da je tamo  zakopamo Tursko zlato . Mozda nije pametno sto sam postavio ovaj post , ali ako neko nesto zna o tome bio bih mu zahvalan da kaze i meni  Wink Wink.

Štampaj ovaj članak

  Ima nesto ama neznam sto
Poslato od: kaligula - 06-05-2017, 09:27 PM - Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska - Nema Odgovora

Dali moze nekoj nesto da kaze?



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Štampaj ovaj članak

  zdravo drustvo
Poslato od: djokaaaa - 05-05-2017, 03:35 PM - Forum: VLF - Metal detektori - Odgovora (3)

Jel ima iko ziv od ovih starih clanova da bih mi mogao da pomogne oko spajanja zica na seben deep targetu 5,5.da mi objesni gdje koja zica ide.hvala unapred

Štampaj ovaj članak

  Kukasti krst
Poslato od: Balanser07 - 05-05-2017, 03:28 PM - Forum: Oglasna tabla - Odgovora (6)

Dali je neko naisao na kukasti krst u okolini Bora

Štampaj ovaj članak

  Za terene
Poslato od: nokta - 04-05-2017, 10:51 PM - Forum: Zanimljivi lokaliteti - Odgovora (2)

Nisam iskusan tragac pocetnik sam nemam nekih spisa karti i slicno terene trazim na osnovu ostataka keramike po njivama ali to ide sporo jel nzm u svakom mestu gde ima to ako neko moze da mi pomogne makar da mi kaze gde mogu da nadjem neke barem stare knjige i koje da u njima ima barem opis neki tipa u tom selu lokalitet crkvine znacila bi mi mnogo ili neke spise terena hvala u napred ako neko hoce da pomogne

Štampaj ovaj članak

  Stara tema: kodeks hajduka
Poslato od: zuca - 03-05-2017, 10:57 AM - Forum: Oglasna tabla - Nema Odgovora

1. Bratski je ostavljeno, bratski da se podeli
2. Jedan deo ostavite za naseg mrtvog druga
3. Jedan deo dajte crkvi da vas Bog cuva
4. Jedan deo zajednicki potrosite - na svece ,vino i na sahranu kosti onog od kog uzimate.
5. Jedan deo ostavite za godisnji pomen umrlog
6. Kako pise da je ostavljano tako i delite
7. Pare ne vracajte u zemlju i ne koristite  protiv Boga, kupovinu oruzja i kupovinu zena,,
8. Drugari koji zajedno dele njihova deca nesmeju da se zene ili udaju izmedju sebe.
9. Dan kada ste uzeli, izvadili, taj dan se slavi kao slava  nas koji smo zivot dali za te pare
10.Ako neko iz drustva ode u zatvor i ne oda vas. Duzni ste da mu pazite porodicu i da mu ako mu oduzmu sve ,date po deo da i on ima
11.Za vreme dok se bratski uzima ostava, pare, ako neko naidje i njemu dajte deo jer je njega Bog poslao po svoj deo
12.Mi slavimo Djurdjevdan i Mitrovdan a vi nas tada pomenite kada casom nazdravljate
13.Sa ljudima druge vere i sa(.....) ljudima koji u Boga ne veruju nemojte da radite nista
14.Ko u Boga ne veruje nema nikada pare da uzme , on ce samo da otima
15.Drustvo mora da odredi jednog ko cita molitve i sece kolac na slavu
16.Kada god nazdravljate setite se nas jer bez nas ne bi bilo ni vas
17.Ne budite alavi trudite se da budete skromni
18.Pomazite sirotinju da vas Bog cuva i vasu decu i unucice
19.Zlo nikada ne pomislite tada su nase pare proklete i seme nece da vam ostane
20.Ako sve ovo imate u srcu neka su vam nase pare alalne ali ako mislite samo ali u srcu Boga nemate opet su vam nase pare proklete zanavek Amin.

E sada,
1. nema sta da se polemise deliti na jednake delove pronadjeno,2.kada nadjes saku toga ostavi na to mesto to je za pomen njihovog poginulog druga taj se deo uvek ostavlja, poznato je da se deo daje crkvi ili manastiru, na dalje je takodje sve jasno pod 8 da se deca iz druzine ne uzimaju mnogima nije jasno ali druzina koja trazi i deli polaze zakletvu postaju braca i sestre tako da brak izmedju njihove dece ne dolazi u obzir, i ostalo je pod 11.  Himovic nije voleo Rome tackice se odnose na njih zbog toga sto su mnogi primili islam za vreme opsade Turaka pa su nevernici, naravno to se ne odnosi na Rome koji su krsteni i veruju u Boga. isto tako i sa ljudima bilo koje nacije koji su nevernici ne idi u potKada napravite druzinu polozite zakletvu koja se donekle  temelji na ovom kodeksu. Ako ko iz druzine nece da polozi zakletvu sa njim ne idite taj u srcu nosi zlo.

Štampaj ovaj članak

  Kupio sam Pirat Devil Pro 2
Poslato od: Gilegile - 02-05-2017, 11:26 AM - Forum: Komentari i testovi - Nema Odgovora

Interesujeme dali neko ima iskustva sa Pirat Devil Pro 2.. Kakav je na terenu , Kako se snalazi sa mineralizacijom , Kakva mu je diskriminacija..

Štampaj ovaj članak