| Dobro došli, Gost |
Morate da se registrujete pre nego što mognete da pišete na forumu.
|
| Statistika Foruma |
» Članova: 2,120
» Najnoviji član: ilko
» Tema foruma: 6,341
» Poruke foruma: 51,011
Puna Statistika
|
| Na vezi Korisnika |
Trenutno je 619 korisnika na vezi. » 0 Član(ova) | 617 Gost(iju) Google, Bing
|
| Poslednje Teme |
Znaci? Priroda?
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 03:02 PM
» Odgovora: 0
» Pregleda: 49
|
postavka opisa za srbiju
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Skopje996
18-06-2026, 02:57 PM
» Odgovora: 80
» Pregleda: 19,650
|
Banja Topilo kod Niša
Forum: Zakopano bogatstvo Makedonija - Bugarska
Poslednja Poruka: Udica
17-06-2026, 09:16 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 866
|
Suva planina Kosmovacko
Forum: Znakovi
Poslednja Poruka: Udica
15-06-2026, 02:25 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,555
|
SREDNJEVEKOVNI GRAD POBED...
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
29-05-2026, 05:21 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 642
|
Miljkovac
Forum: Zanimljivi lokaliteti
Poslednja Poruka: Udica
28-05-2026, 07:07 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 2,903
|
mesto UM Niški kraj
Forum: Razno
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 10:41 PM
» Odgovora: 3
» Pregleda: 3,096
|
Kanjon reke Jerme
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 08:40 PM
» Odgovora: 20
» Pregleda: 11,716
|
Kladovo i okolina
Forum: Oglasna tabla
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:54 PM
» Odgovora: 4
» Pregleda: 3,322
|
Vranje, Vladičin Han, gre...
Forum: Zakopano blago u Srbiji
Poslednja Poruka: Udica
25-05-2026, 06:38 PM
» Odgovora: 1
» Pregleda: 1,568
|
|
|
| za amatere |
|
Poslato od: zuca - 09-07-2017, 10:52 AM - Forum: Oglasna tabla
- Odgovora (4)
|
 |
Molim sve one koji nisu upoznati sta i kako se radi na oderedjenom mestu da ne unistavaju ista. Nisam mogla da se penjem bilo je relativno kasno ali koliko sam odozdo mogla da vidim nema nosa na kucetu odnosno crepa na glavi vola. Kvazi tragaci unistavaju sve sto se da unistiti. To sto su trazili uopste nije tacno na tom mestu samo su unistili znakove i prirodnu lepotu ove cuke. Ko god da je bio je blizu. Nisam sigurna ali sumnjam na dve osobe. Jedna je bivsi clan ovog foruma za koga sigurno znam da je bio tamo a drugi je izbacio sliku kraj kuceta ili ti vola. JOS JEDNOM APELUJEM NA SVE AMATERE DA NE UNISTAVAJU SVE STO MOGU. FORUM I SLUZI DA POMAZEMO JEDNI DRUGIMA. NEMOJTE LJUDI ZA BOGA MILOGA DA LOMITE.
|
|
|
| Veliki Suvodol kod Pirota |
|
Poslato od: gogipro100s - 07-07-2017, 12:52 PM - Forum: Oglasna tabla
- Nema Odgovora
|
 |
Jel ima neko neke informacije za Veliki Suvodol kod Pirota,poznato mi je da je tu prolazio nekas Rimski put....
Hvala ...
|
|
|
| hajducki kodeks |
|
Poslato od: zuca - 23-06-2017, 09:47 AM - Forum: Oglasna tabla
- Nema Odgovora
|
 |
Mala ispravka u napisanom kodeksu od strane Kosaca pod br 13. Obelezeni su oni koji imaju neku manu ili deformitet koji se vidi. Takvih ima i medju nama, pravoslavcima.
Pozdrav svim tragacima
koji su iskreni ,skromni a za one druge evo sta su hajduci ostavili da nauce:
1. Bratski je ostavljeno, bratski da se podeli
2. Jedan deo ostavite za naseg mrtvog druga
3. Jedan deo dajte crkvi da vas Bog cuva
4. Jedan deo zajednicki potrosite - na svece ,vino i na sahranu kosti onog od kog uzimate.
5. Jedan deo ostavite za godisnji pomen umrlog
6. Kako pise da je ostavljano tako i delite
7. Pare ne vracajte u zemlju i ne koristite protiv Boga, kupovinu oruzja i kupovinu zena,,
8. Drugari koji zajedno dele njihova deca nesmeju da se zene ili udaju izmedju sebe.
9. Dan kada ste uzeli, izvadili, taj dan se slavi kao slava nas koji smo zivot dali za te pare
10.Ako neko iz drustva ode u zatvor i ne oda vas. Duzni ste da mu pazite porodicu i da mu ako mu oduzmu sve ,date po deo da i on ima
11.Za vreme dok se bratski uzima ostava, pare, ako neko naidje i njemu dajte deo jer je njega Bog poslao po svoj deo
12.Mi slavimo Djurdjevdan i Mitrovdan a vi nas tada pomenite kada casom nazdravljate
13.Sa obelezenim ljudima od Boga nemojte da radite nista
14.Ko u Boga ne veruje nema nikada pare da uzme , on ce samo da otima
15.Drustvo mora da odredi jednog ko cita molitve i sece kolac na slavu
16.Kada god nazdravljate setite se nas jer bez nas ne bi bilo ni vas
17.Ne budite alavi trudite se da budete skromni
18.Pomazite sirotinju da vas Bog cuva i vasu decu i unucice
19.Zlo nikada ne pomislite tada su nase pare proklete i seme nece da vam ostane
20.Ako sve ovo imate u srcu neka su vam nase pare alalne ali ako mislite samo ali u srcu Boga nemate opet su vam nase pare proklete zanavek Amin.
Pozdrav
|
|
|
|