24-01-2013, 08:22 PM
(24-01-2013, 08:13 PM)grotagold link Piše:A kako da budem siguran ? Da je iz zadnjeg rata a i iz onog predhodnog bio bi neki bilo kakav znak...obelezje...bilo sta ..ovako osim kamenja nema nista drugo.U blizini ..nekih 500 m je pravo groblje koje ima i dosta starih spomenika..cak i onih turskih..jer je ovo podrucje nekdasnje granice Turske i Austrije (nebih rekao mesto)...a signal je dobiven sa minelabom sirine oko 60-tak cm..specifican za dublje nalaze. Bila je kasna jesen snimanja..tako da sve ostaje za prolece (nad. visina je oko 1100m). Jos dva takva ima u krugu oko 200-300m. Sta znam...videcemo
Moguce je da je iz nekog rata.Vremenom se izgubio trag ili nesto ostavljeno. Ali nesto razmisljam.Ako ima Tursko groblje u blizini,moguce je lako da je neki grob nekog jadnika,koji je bio ili Hriscanin,Jevrej ili se mozda ubio ili neki drugi grijeh po njihovom ucinio. Takve su sahranjivali van groblja,ali u neposrednoj blizini.