01-09-2014, 12:39 AM
ova ce go kazam javno na site da ne si gi krsaa nozeto po planinite vo 52 polkovnik j.... od srbija i eden nas ja praveja voenata mapa na jna go najdoja selo kosari i se dogovorija da ne go zapisuvat vo voenata mapa plus i site pisani dokumenti za ovaa selo gi unistile i dvajcata se mrtvi sega naslednicite pojma nemaa ne ni gi interesira , a jas gi vozev povejce pati pred 12godini so djip nisto ne napravija bezuspesno.znaci ne zboruvam samo za makedonija zboruvam i za srbija istiot i tamu bese glaven za voenata mapa i sega sto imaa povejce muabet da prajme edinsvena licnost koja znaa kade e selo kosari sum jas i tocka ama nema vistinsko resenie toa e problem,mestata ne se problem mapite se problem,ljuceto se problem a mozebi e i sraboteno.pozz