Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIDOVSKA GROBLJA
#4
U pravu ste po pricama starijih ljudi tu su navodno sahranjivani dzinovi odnosno ljudi koji su bili veci od uobičajnih starosedalaca pa se pretpostavlja da su rimljani imali u tim svojim gradovima i neke narode koji su bili viseg rasta.Prisustvovao sam iskopavanju koje je vrseno na jug srbije jedne rimske nekropole i tu je bio sahranjen normalan covek mada mi je jedan od mestana rekao da je slucajno pre desetak godina pronasao jednu nekropolu zidanu ciglom sa kostima koje su po njegovoj prici bile od pokojnika preko dva metra visine ali bez skoro ikakvih bitnih nalaza osim dva novcica i jedne zemljane male posude.
U ovom kraju DZIDOVSKIM GROBLJIMA zovu se i groblja na kojima su sahranjivani ranije i cigani.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Poruke U Ovoj Temi
DZIDOVSKA GROBLJA - od grotagold - 27-10-2012, 03:41 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od Vladolino - 04-03-2013, 11:00 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od GAVRILO PRINCIP - 04-03-2013, 11:45 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od rades - 06-03-2013, 08:54 AM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od Vladolino - 09-03-2013, 09:54 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od mors - 09-03-2013, 10:25 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od grotagold - 10-03-2013, 12:29 AM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od dzahwe - 12-04-2013, 01:19 AM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od Vudi Alen - 07-07-2013, 01:30 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od panki - 07-07-2013, 11:24 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od Vudi Alen - 07-07-2013, 11:29 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od fibula - 12-01-2014, 07:12 PM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od Ministarka - 09-02-2016, 02:27 AM
Odg: DZIDOVSKA GROBLJA - od mangir - 09-02-2016, 05:32 PM

Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)